مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: در حال حاضر 60 روحانی مستقر در کردستان مشغول تبلیغ دین و ارزش‌های دینی هستند که نقش تعیین ‌کننده‌ای در ارتقای فرهنگ عمومی و دینی مردم دارند.

 

 

به گزارش روابط عمومی تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی در همایش فصلی روحانیون استان ضمن تبریک ماه ربیع‌الاول و هفته وحدت اظهار کرد: همه ما براساس آموزه‌های دینی، توصیه‌های خداوند متعال و سیره رسول گرامی و اهل بیت(ع) و در راستای اتحاد و وحدت اسلامی گام برمی‌داریم و اجازه نفاق و تفرقه را به هیچ احدی نخواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 60 روحانی مستقر در 60 نقطه استان کردستان مشغول امر تبلیغ دین و ارزش‌های دینی هستند، افزود: فعالیت این روحانیون که با نگاهی الهی در مناطق محروم مشغول خدمت به دین الهی هستند قابل تقدیر و ارزشمند است.

وی خاطرنشان کرد: بی‌تردید تبلیغ احکام خداوند متعال بالاترین افتخاری است که فقط نصیب بندگان صالح خداوند می‌شود و بی‌شک کار این افراد مورد رضای خداوند متعال خواهد بود چرا که رسالت روحانیون رسالت انبیا و اولیای الهی، پیامبر مکرم اسلام و ائمه اطهار است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: روحانیون و مبلغین ما نقش تعیین ‌کننده‌ای در ارتقای فرهنگ عمومی و دینی مردم دارند و این به دلیل لطف و عنایت خداوند متعال و نفوذ کلام و اعتباری است که در بین مردم دارند و تمامی فعالیت‌های آنها مصداق بارز امر به معروف و نهی از منکر است که امروزه یک نیاز ضروری برای جامعه محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام کرمی اضافه کرد: اگر تا امروز دین مبین اسلام و احکام الهی زنده مانده و جامعه اسلامی معتقد به مبانی اسلامی هستند حاصل زحمات اولیای الهی و مبلغین و علمای دین در طول تاریخ است.

وی اعلام کرد: روحانیون مستقر استان کردستان با وجود اینکه هرکدام ظرفیت مدیریتی و بکارگیری در پست‌های بالا را دارند اما با نیت خالص به تبلیغ احکام دینی و الهی می‌پردازند که فعالیت این افراد قابل تقدیر است.

محمود الله مرادی  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر  کردستان نیز در همایش فصلی روحانیون استان کردستان اظهار کرد: در شرایط کنونی به وضوح مشاهده می‌شود بسیاری از ارزش‌ها جای خود را به ضد ارزش‌ها داده و این به دلیل بی‌توجهی و کوتاهی‌هایی است که صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه تنها نمی‌توان دولت را مقصر کوتاهی‌های یاد شده دانست، افزود: نیاز است خودمان نیز تحولی ایجاد کنیم و زمینه و بستری برای ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر فراهم سازیم.

وی خاطرنشان کرد: گاهی برنامه‌هایی برخلاف شئونات اسلامی شکل می‌گیرد و مهمترین مواردی که اتفاق می‌افتد فعالیت افراد کج فهم و بی‌توجه به ارزش‌های دینی و انقلابی است، بنابراین باید از بستر رسانه برای آگاه‌سازی مردم استفاده کرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به اینکه در اواخر ماه محرم امسال در حالیکه زائران عازم سفر اربعین بودند، جشنواره انار در استان کردستان شکل گرفت، افزود: در این جشنواره اجرای رقص و پایکوبی برنامه را تحت شعاع قرار داد و تاکنون نیز پیگیر این موضوع بوده‌ایم.

الله مرادی یادآور شد: روحانیون اهل ستنت و شیعه که مشغول امر تبلیغ هستند باید اهمیت و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر را به عنوان یک حرکت دینی به اقشار مختلف جامعه متذکر شوند.

وی اضافه کرد: مردم جمهوری اسلامی را دولت می‌دانند اما باید عملکرد افرادی که با حرکت‌هایشان ارزش‌ها را کمرنگ می‌کنند ارزیابی شود.

وی از روحانیون مستقر خواست با تشکیل شورایی از افراد آمر به معروف کمک حال ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان باشند و هر همکاری و کمکی نیز از ستاد بخواهند در حوزه امر به معروف و نهی از منکر انجام خواهد شد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اضافه کرد: روحانیونی که می‌توانند چنینی شورایی را در منطقه تبلیغ خود تشکیل دهند اعلام آمادگی کنند تا احکام فعالیت برای آنها صادر شود.

الله‌مرادی خاطرنشان کرد: امروزه دشمن به دنبال تضعیف جایگاه روحانیون در اذهان مردم هستند بنابراین باید مراقب بود و مردم را نسبت به اقدامات ضد ارزشی آگاه کرد وهمواره سعی شود با کارهای فرهنگی به اهداف خود دست یابیم.

در ادامه این همایش روحانیون انتظارات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.انتهای خبر/