۷۰۰ نفر از دانش آموزان سروآباد تحت آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی قرار گرفته اندذبیحی: اداره تبلیغات اسلامی سروآباد با تمام توان وبا استفاده از امکانات مادی ومعنوی از تمام فعالیت های دینی وفرهنگی سروآباد حمایت کرده وآماده هرنوع همکاری در این زمینه است.

 

 به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، برزان ذبیحی کارشناس امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی ودبیر اجرایی گفتمانهای دینی مدارس سروآباد با اعلام این خبر گفت: این شهرستان با توجه به پراکندگی جمعیت و وجود روستاهای دورافتاده ومحروم آن دارای شرایط خاص و ویژه ای بوده که با هیچ یک از شهرستان های استان کردستان قابل مقایسه نمی‌‍‌باشد.

 

 


وی در ادامه به افزایش آسیب های اجتماعی درسطح شهرستان و بعضی از روستاهای سروآباد اشاره کرد وافزود: مهمترین دلایل آن بیکاری، عدم پای بندی به آموزه های دینی و ناآگاهی جوانان از عواقب خطر ناک این آسیب ها است و متاسفانه هر روزه شاهد بروز آنهابه صورت مستقیم وغیر مستقیم در سطح جامعه هستیم.

 

ذبیحی خاطر نشان کرد: راه حل پیشگیری از این آسیب ها امری بسیار مهم، حساس وتخصصی بوده ونیاز به همکاری مجدانه دستگاههای فرهنگی وسازمانهای مردم نهاد است که متاسفانه در این راه اقدامات قابل توجهی انجام نشده است.

 

کارشناس امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی سرواباد خاطرنشان کرد: این اداره با توجه به پیشینه اندک درهمان بدو تاسیس در اغلب حوزه های فرهنگی و اجتماعی وارد عمل شده و علاوه بر برگزاری گفتمانهای دانش آموزی در سطح شهرستان و روستاههای دور افتاده به اجرای کارگاه های آموزشی در این موضوع نیز پرداخته است.

 

وی بیان کرد: از ابتدای سال تا کنون با همکاری مخلصانه اداره اموزش وپرورش و با استفاده از اساتید مجرب بومی حدود ۷۰۰ نفر از دانش آموزان این شهرستان تحت آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی قرار گرفته وهمچنین با برگزاری چندین کارگاه های متنوع اموزشی برای صنوف مختلف جامعه امیدواریم قدم کوچکی در راستای ارتقاء فرهنگی این شهرستان برداشته باشیم.

 

ذبیحی در جای دیگر از سخنان خود یادآور شد:کارفرهنگی وبحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی کاری زمانبر وحساس بوده و نیازمند همکاری وحمایت بیشتر دستگاه های اجرایی خصوصا نهادهای فرهنگی بوده و اداره تبلیغات اسلامی سروآباد با تمام توان وبا استفاده از امکانات مادی ومعنوی از تمام فعالیت های دینی وفرهنگی سروآباد حمایت کرده وآماده هرنوع همکاری در این زمینه است.

*انتهای خبر*