رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۲۶۹ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر در این استان خبر داد.

 

به گزارش تبیان کردستان، فرزین رضاعی ظهر امروز پنجشنبه آخرین آمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در استان کردستان طی ۲۴ ساعت اخیر را اعلام کرد. وی ضمن اشاره به افزایش شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در استان کردستان، گفت: در شبانه‌روز گذشته در مجموع ۲۶۹ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در استان کردستان شناسایی شده‌اند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان شماره افراد مبتلا شده در بیمارستان‌های استان کردستان را همچنان افزایشی عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ۵۷۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری و تحت مداوا هستند.

 

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان، افزود: در حال حاضر در بیمارستان توحید سنندج ۲۰۳ نفر، بعثت سنندج ۵۳ نفر، کوثر سنندج ۱۲۸ نفر، امام خمینی سقز ۵۲ نفر، بوعلی مریوان ۲۴ نفر، فجر مریوان ۲۷ نفر، شهید بهشتی قروه ۱۹ نفر، امام حسین بیجار ۱۷ نفر، بیمارستان سینای کامیاران ۱۶ نفر، بیمارستان امام خمینی (ره) در دیواندره ۱۵ نفر، شهدای دهگلان ۷ نفر و در بیمارستان رازی بانه ۱۷ نفر بستری هستند.

 

رضاعی بیان کرد: اکنون ۷۱ بیمار مبتلا به کرونا در کردستان در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

 

وی آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۲۷۲ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۵۷ نفر در سقز، ۹۰ نفر در سنندج، ۲۲ نفر در قروه، ۲۳ نفر در بانه، در مریوان ۱۶ نفر، ۲۱ نفر در بیجار، ۲۵ نفر در کامیاران، ۱۳ نفر در دیواندره و پنج نفر در دهگلان جان باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان این استان، اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/