بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‎ها روز شنبه با حضور دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری به‌طور رسمی افتتاح شد.

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، در آیین رسمی افتتاحیه نمایشگاه در طبقه دوم شبستان مصلای بزرگ امام خمینی(ره)، سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد و جمعی از مسوولان فرهنگی و رسانه ای کشور و خبرنگاران حضور داشتند.

رئیس جمهوری پیش از افتتاح نمایشگاه مطبوعات، با حضور در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) از غرفه های مختلف مستقر در سالن شبستان بازدید کرد.

 


مدیران مسئول رسانه ها اعم از خبرگزاری ها، روزنامه و نشریات، پایگاه های خبری و اطلاع رسانی، موسسات فرهنگی و هنری، روابط عمومی سازمان‎ها و وزارتخانه ها، مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‎ها، شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شماری از سفیران و مهمانان خارجی کشورهای مقیم ایران، جمعی از مدیران و مسئولان نشریات و رسانه‎های محلی و منطقه ای، جمعی از اهالی رسانه اعم از خبرنگاران، عکاسان و تصویربرداران از جمله حاضران آیین افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات هستند.

همچنین تعدادی خبرنگار، عکاس و تصویربردار از رسانه های خارجی نیز برای بازتاب دادن این رویداد بزرگ فرهنگی - رسانه در محل برپایی افتتاحیه حضور دارند.

 برگزاری نشست‎های تخصصی با موضوع خبر و عکس و رسانه، برگزاری نشست هایی با حضور میهمانان خارجی، برگزاری برخی نشست‎های خبری مسئولان کشوری و سخنگو، برگزاری مصاحبه‎های خبری در تالارهای گفت‎وگو از جمله برنامه های این نمایشگاه خواهد بود.

 


امسال به نسبت سالهای گذشته بیشتر رسانه‎ها و خبرگزاری‎ها و مطبوعات کشور در این نمایشگاه حضور دارند.

 

این نمایشگاه دارای پنج پوستر است که در همه آنها به موضوع خانواده، اخلاق، کودک و نوجوان، فضای مجازی و رسانه ها توجه شده است. در این دوره نمایشگاه چندین نمایشگاه عکس نیز از جمله نمایشگاه عکس ایران و کره جنوبی برپا خواهد شد.

 

بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها امسال با حدود ٩٠٠ رسانه در ٦٢٠ غرفه با شعار «شفافیت، صداقت» همه روزه از ١٤تا ٢١ آبان ماه ساعت ٩:٣٠ تا ٢٠ در مصلای امام خمینی(ره) میزبان علاقه‎مندان و بازدیدکنندگان است.