سنندج – امام جمعه سنندج ضمن تاکید بر لزوم کمک به همنوع به عنوان یک آموزه دینی، گفت: یاری رساندن به افراد نیازمند در هر شرایطی در جامعه باید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، بیان کرد: کمک به افراد نیازمند به ویژه در روزهای خاصی از سال یکی از اولویت های اصلی و انتظار می رود که همه اقشار جامعه نسبت به این مهم حساس باشند.

وی با اشاره به نتایج خوب و مثتب کمک به افراد نیازمند در جامعه، عنوان کرد: کمک به همنوعان و تلاش در مسیر معرفی خوبی‌ها در جامعه از جمله اموری است که باید همه ما نسبت به آن احساس مسئولیت نماییم.

امام جمعه سنندج عنوان کرد: خوشبختانه امروز نهادهای مختلفی به افراد نیازمند کمک می کنند و لازم است که همه ما نیز همراه این نهادها، در حد توان خود به افراد نیازمند جامعه کمک کنیم تا در آستانه سال جدید آنها نیز بتوانند نیازهای خود را تامین کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیک بودن ایام تعطیلات و نوروز سال 96، یادآور شد: در آستانه سال نو و عید نوروز هستیم و مسافران بسیاری از نقاط مختلف به کردستان سفر خواهند کرد که باید برای پذیرایی از آن‌ها تمام توان خویش را به کار ببریم.

ماموستا خدایی با اشاره به مهمان نوازی مردم استان کردستان، گفت: مهمان‌نوازی و احترام به مهمان در فرهنگ مردم کردستان ریشه‌ای تاریخی داشته و باید سعی کنیم ویژگی‌های نیک و خوبی های کردستان به مسافران نوروزی معرفی شود.

وی بر بسیج کلیه امکانات و ظرفیت ها در راستای مهمان نوازی از مسافران و گردشگران، یادآور شد: کمک و همکاری مردم و تمامی ادارات و سازمان های دولتی مسئول در این حوزه یکی از نیازهای لازم و ضروری برای پذیرایی مناسب از مسافران و گردشگران به استان کردستان است.

امام جمعه سنندج همچنین به وضعیت چهارشنبه آخر سال و لزوم پرهیز مردم از دست زدن به کارهای خطرناک و بازی با مواد محترقه اشاره کرد و گفت: نظارت خانواده ها بر فعالیت های فرزندان خود در روزهای پایانی سال ضروری است.

وی به بدعت های نادرست در چهارشنبه آخر سال و آسیب‌های ناشی از این بدعت در جامعه اشاره کرد و خواستار فرهنگ سازی صحیح در این بخش شد و افزود: ما باید فرهنگ اصیل خود را در این بخش نشان دهیم.

ماموستا خدایی اظهار داشت: انتظار می رود که در سایه مواظبت های بیشتر خانواده ها و همچنین نظارت مسئولان شاهد روزهای آرام و خوبی برای مردم در زمان های منتهی به ایام نوروز باشیم.انتهای خبر/