مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: کلید واژه «جهش تولید» به‌عنوان شعار سال بیانگر توجه و عنایت مقام معظم رهبری به مسئله اقتصاد و معیشت مردم است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام احمد حاتمیان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل با تبریک حلول سال نو و آغاز بهار طبیعت نکاتی را پیرامون پیام نوروزی مقام معظم رهبری بیان کرد و اظهار داشت: پیام حکیمانه و امیدبخش مقام معظم رهبری مشتمل بر محورها و نکاتی بسیار ارزشمند بود که شایسته است نهادها و دستگاه‌های فرهنگی و اندیشمندان و اساتید فرهیخته ضمن تبیین این پیام، برای تحقق شعار سال که معظم‌له اعلام فرمودند، با اندیشه‌ورزی و ارائه رویکردها، راهبردها و برنامه‌های عملیاتی، تلاش و مجاهدت مضاعفی داشته باشند.

 

وی افزود: تعیین کلیدواژه «جهش تولید» به‌عنوان شعار سال بیانگر توجه و عنایت رهبر معظم انقلاب اسلامی به مسئله اقتصاد و معیشت مردم و ضرورت ارتقای سطح زندگی مردم با تکیه بر توان داخلی و استعدادهای ملی است.

 

وی خاطرنشان کرد: بدون تردید تحقق این هدف بزرگ، نیازمند اراده ملی و تجمیع همه ظرفیت‌ها و انتخاب راهبرد مناسب و مبتنی بر علم و دانش است.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان با اشاره به اینکه از این نکته هم نباید غفلت کرد که هر حرکت بزرگ ملی و جریان‌ساز قطعاً نیازمند عقبه و زیربنای اقتصادی است، عنوان کرد: مردم یک جامعه به‌خصوص جامعه خدا باور تا زمانیکه از نظر اعتقادی ارزش معنوی و مطلوبیت یک حرکت را از منظر دین و باور دینی نپذیرند، اراده تحقق آن را پیدا نخواهند کرد.

 

حجت‌الاسلام حاتمیان اضافه کرد: براین اساس، تحقق شعار سال نیازمند تبیین ابعاد ارزشی آن و نیز فرهنگ‌سازی برای ایجاد اراده ملی در این مسیر است.

 

وی یادآور شد: سازمان تبلیغات اسلامی به‌عنوان یک نهاد فعال در حوزه فرهنگ دینی، چنین رسالت مهمی را برعهده دارد. لذا محورهای عملیاتی در حوزه فرهنگی و تبلیغی را در دستور کار قرار می‌دهد که تبیین ابعاد ارزشی تولید و اقتدار اقتصادی با هدف پیشرفت، تشکیل امت مقتدر اسلامی و رسیدن به تمدن اسلامی و تشکیل هیئات مذهبی اندیشه ورز و باهدف از جمله اقداماتی خواهد بود که در دستور کار سازمان قرار خواهد گرفت.

 

وی تصریح کرد: برنامه‌ریزی مناسب برای سازماندهی و هم‌افزایی تشکل‌های مردم نهاد با هدف تجمیع ظرفیت‌ها و به کارگیری استعدادها و جهت دادن هیئات مذهبی و کانون‌های فرهنگی و سایر مجموعه‌های مرتبط به سمت تلاش در عرصه تولید باتوجه به تجربه حضور فعال این تشکلها در مبارزه مردمی با ویروس کرونا و همچنین تجمیع، هماهنگی و هم‌افزایی میان گروههای جهادی با هدف ایجاد حرکت پرشتاب و موثر در امر تولید از دیگر برنامه‌هایی است که در دستورکار اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان قرار می‌گیرد.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: ایجاد فضای رقابتی در عرصه تولید بین فعالان این حوزه با شیوه‌های مختلف فرهنگی و تبلیغی برنامه‌ریزی برای شناسایی ظرفیت‌های مردمی و تشویق آنان برای حضور موثر در عرصه تولید باتوجه به تجربه ارزشمند به میدان آمدن ظرفیت‌های مردمی در مبارزه با ویروس کرونا نیز از دیگر اقدامات در دستور کار این اداره‌کل در سال جاری خواهد بود.

 

وی در پایان گفت: از خداوند بزرگ مسئلت داریم ما را در مسیر خدمت به مردم شریف و انجام وظاف دینی موفق بدارد.انتهای پیام/