اداره کل- کارگاه آموزشی آشنایی با فرق و مذاهب اسلامی در تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد.


به گزارش بخش خبر وبسایت تبیان کردستان، مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در ابتدای برگزاری این کارگاه آموزشی که با حضور حجت‌الاسلام حاتمیان مدیرکل فرق و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: استان کردستان دارای دو مذهب شیعه و سنی است و همه ما در کنار هم برابر و برادریم.

حجت‌الاسلام مختار کرمی با بیان اینکه کارشناسان فرهنگی ادارات تبلیغات اسلامی شهرستانهای استان باید با آشنایی کامل با ادیان و فرق و مذاهب بتوانند به تحلیل در این مورد بپردازند، افزود: پژوهش، مطالعه، تفکر کردن و نوشتن مولفه های مهم و اثرگذاری است که کارشناسان فرهنگی باید به آن مسلط باشند.

وی یادآور شد: آشنایی با فضای مجازی و رصد مطالب فرهنگی و دینی در سطح استان باید مورد توجه کارشناسان فرهنگی قرار گیرد.

مدیرکل فرق و ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی نیز در این کارگاه اضافه کرد: کارگاه اموزشی آشنایی با فرق و مذاهب اسلامی یکی از اولویت های سازمان تبلیغات اسلامی است که در استانهای مختلف کشور برای کارشناسان فرهنگی برگزار و در استان کردستان نیز با توجه به سرفصل های تعیین شده امروز در سنندج آغاز شده است.

حجت‌الاسلام حاتمیان اضافه کرد: جهان اسلام دارای گستردگی و گرایشات دینی و مذهبی است و فرقه های زیادی نیز وجود دارد که بر باور و اعتقاد ما نیستند و باید دید که چگونه باید با این فرقه ها رفتار و برخورد کرد.

وی با اشاره به اینکه باید براساس مبانی دینی و قرآنی رفتار کرد، افزود: بایددر رفتارها و تعاملات اجتماعی و نوع برخوردهایمان براساس دین و قرآن و آموزه های وحیانی و یافته های شریعت نبوی رفتار کنیم.

وی احترام را یکی از تاکیدات قرآن کریم دانست و گفت: نباید براساس ذهنیات بسته خود عمل کنیم بلکه باید با گرایشات مذهبی مختلف آشنا شویم و نوع رفتارمان نیز با این گرایش ها درست باشد.

در این کارگاه آموزشی که در سالن کوثر تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد، کارشناسان فرهنگی ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان های استان کردستان حضور داشتند.

انتهای خبر/