امروزه با رشد فناوری و تکنولوژی و به تبع آن عدم فعالیت جسمانی و ورزش در بین افراد جامعه شاهد بروز چاقی و به تبع آن چاقی شکم بخصوص در مردان هستیم. در این مطلب در پی آنیم شما را با یک دستور ساده و کاربردی برای کوچک کردن شکم آشنا سازیم.
بهترین راهکار کوچک کردن شکم:

بهترین دستور برای کوچک کردن و لاغر شدن انحصار صبحانه  به خوردن میوه ها مخصوصآ میوه های کم قند و کم چربی است. اگر می خواهید لاغر شوید و شکمتان کوچک شود باید مدتی صبحانه خود را به میوه اختصاص دهید و تا ظهر غذای دیگری نخورید بهترین میوه برای این کار مرکبات و انواع آلو و گوجه و گلابی است بقیه میوه ها نیز در این مورد مفیدند وقتی شما چند روز صبح میوه مثلا لیمو یا پرتقال خوردید و تا ظهر غذای دیگری نخوردید. بعدا مشاهده خواهید کرد که پیه های شکم شما آب شده و می توانید ورزش نمایید و دیگر ورزش برای شما عذاب آور نیست و تنگی نفس به شما دست نمیدهد.

دستورات غذای عامیانه که میگویند که صبح و نهار غذای مفصل و چرب و شرین بخورید ولی شب یک غذای سبک بخورید که این در خصوص چاقی شکم اشتباه است چون سلولهای بدن در طول  روز فعالیت و در نتیجه رشد میکنند وپس  غذایی که در طول روز میخورید جذب بدن شما میشود و آن چه شب جذب شود میسوزد و بقیه آن دفع میگردد.


از طرف دیگر تنها قنده و چربی ها هستند که می توانند در بدن ایجاد پیه و چربی شوند وقتی شما اول صبح از خواب بیدار می شوید احساس گرسنگی و دفع مواد غذایی در بدن میکنید در نتیجه در این موقع بجای خوردن یک غذای مفصل یک صبحانه میوه که سرشار از انواع ویتامین و فلزاتی که در عمل ساختمان و ترمیم سلولها بی نظیر هستند  و چون میوه قند وچربی ناچیزی دارد و طبیعی هستش برای سوخت و ساز بدن گزینه مناسبی می باشد.

 
طاها گرامیان _ بخش ورزش و تندرستی تبیان کردستان

منبع: کتاب تناسب اندام و لاغری