به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان در پیامی به همایش سادات کردستان بر لزوم قدرشناسی و ادای احترام به سلاله پاک نبی(ص) رحمت تاکید کرد.


متن این پیام به شرح زیر است:

 در تمام ادیان الهی تعظیم و اکرام بزرگان ومنتسبان نیک خاندان وحی و رسالت مورد توجه بوده است بخشی از گفتمان قرآن کریم نیز در باب سلسله خاندان انبیاء عظام و ذکر نیک نامی‌های آنان است.

 

در ادامه این پیام آمده است: ماجرای آل یعقوب و یحیی و ذکریا و داوود و آل ابراهیم علیهم‌السلام و ارسال  سلام برای آنان، نمونه‌های روشنی از این قدرشناسی از خوبان فرزندان حضرت آدم صفی‌الله است.

 

این پیام تصریح می‌کند: قرآن مبین آیاتی نیز خطاب  به رسول اکرم(ص) نقل فرموده که پیام آن اعزاز در ادای احترام و مودت نسبت به ذی‌القربای آن حضرت است.

«قل لا اسئلکم علیه اجرا الا المودة فی القربی» 

مصداق بارز ذی القربای رسول مهربانی‌ها، علاوه بر اهل بیت و آل کساء علیهم‌السلام ذریه ی آل رسول است که همانا سادات عظیم‌الشان اند که جزو این شجره‌ی مبارکه به حساب می‌آیند.

 

در پایان این پیام آمده: با جستجویی در صفحات تاریخ در لیست مفسران و مروجان و نگاهدارندگان واقعی خط رسالت می توان خیل عظیمی از سلاله ی سادات شیعه و سنی در جهان و ایران اسلامی به ویژه سرزمین سبز سیادت و برادری یعنی کردستان سرافراز را برشمرد که نقش بی‌بدیلی در خدمتگزاری به مردم و حمایت از انقلاب اسلامی و حفظ اتحاد را ایفا نموده‌اند و همراهی مخلصانه ای با آرمان‌ها و اندیشه‌های سید هم روزگار ما یعنی حضرت امام روح‌الله الموسوی الخمینی و آیت‌الله العظمی سید علی حسینی خامنه‌ای داشته اند.

 

مختار کرمی

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان

 

 

 

 

 
بخش خبر تبیان کردستان