مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان‌ آمادگی این اداره‌کل برای تشکیل پاتوق فرهنگی با حضور جوانان مومن و انقلابی خبر داد و بیان داشت: امکانات و فضای لازم مهیا است و امیدواریم با تشکیل پاتوق فرهنگی بتوانیم از ظرفیت و ایده و نظرات جوانان بیشتر استفاده ببریم.


به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی امروز در نشست هم‌اندیشی با جوانان مبلغ فرهنگی دانشجویی با ایشان که به مناسبت یکم تیرماه سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامیی کردستان برگزار شد، اظهار کرد: باید از ظرفیت جوانان در راستای پیشبرد فعالیت‌های دینی و فرهنگی بهره ببریم و به جوانان امید به آینده دهیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از مواردی که مقام معظم رهبری در ببانیه گام دوم انقلاب اسلامی به آن پرداخته است، توجه به جوانان است، بیان کرد: معظم‌له فرموده‌اند به خودم و مسوولان توصیه می‌کنم که از ظرفیت جوانان در برنامه‌های فرهنگی حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه جوانان باید کلام رهبری را بخوانند و عمل کنند، افزود: علاقمندیم پیوند بین سازمان و جوانان مومن برای کار فرهنگی انجام شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان همچنین از آمادگی این اداره‌کل برای تشکیل پاتوق فرهنگی با حضور جوانان مومن و انقلابی خبر داد و بیان داشت: امکانات و فضای لازم مهیا است و امیدواریم با تشکیل پاتوق فرهنگی بتوانیم از ظرفیت و ایده و نظرات جوانان بیشتر استفاده ببریم.

حجت‌الاسلام کرمی همچنین بر برگزاری گردهمایی و پاتوق جوانان در شهرستان‌ها نیز تاکید کرد و یادآور شد: جوان دارای شور و نشاط و انرژی است و می‌تواند مسوولان را در پیشبرد اهداف یاری دهد و در صورت لزوم هرکدام از گروههای انقلابی نیاز به سالن و فضا برای برگزاری فعالیت و برنامه‌هایشان داشتند می‌تاوانند با هماهنگی از فضای اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان بهره ببرند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی از جوانان انقلابی برای پست‌های مدیریتی کلان بهره می‌برد، گفت: انتخاب رئیس جوان و انقلابی سازمان تبلیغات اسلامی نمود بارز استفاده از ظرفیت جوانان در پست‌های مدیریتی است.

وی عنوان کرد: موسسات و تشکل‌های دینی زیادی وابسته به تبلیغات اسلامی هستند که در سطح کشور فعالیت دارند و در طول 38 سال اخیر اقدامات ارزشمندی در سطح کشور با همکاری این موسسات و تشکل‌ها انجام شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان از فعالیت‌های عمده تبلیغات اسلامی را استقرار روحانی در مناطق محروم، اعزام چهار هزار مبلغ در مناسبت‌های مذهبی به مناطق مختلف استان در سال 97 و برگزاری 6 هزار گفتمان دینی در استان اعلام کرد و گفت: فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی هیچ دستگاهی به اندازه تبلیغات اسلامی در اقصی نقاط استان کردستان توسعه پیدا نکرده است چرا که در دورترین نقاط استان نیز به اجرای فعالیت پرداختاه‌ایم.

حجت‌الاسلام کرمی وجود 90 هزار هیئت مذهبی، فعالیت چهار هزار و 500 روحانی مستقر، ایجاد سه هزار موسسه قرآنی و یکصدهزار خانه قرآنی شهری و روستایی در کشور را از برکات سازمان تبلیغات اسلامی در کشور دانست.

وی اضافه کرد: آموزش نیز یکی از وظایف سازمان استا که آحاد مردم به طور عام، روحانیون، معلمین و اقشار تاثیرگذار جامعه جامعه هدف دوره‌های آموزشی تبلیغات اسلامی را تشکیل می‌دهند.

وی همچنین از جوانان خواست که ضمن دفاع از آرمان شهدا، ولایت و رهبری مراقب باشند تا در دام گروه‌ها و طیف‌های سیاسی نیفتند و به پرچمگردان گروه‌های سیاسی تبدیل نشوند چرا که مقاومت، استکبارستیزی و دشمن‌شناسی از وظایف جوانان انقلابی است که باید مورد توجه باشد.

رئیس شورای هیئات مذهبی کردستان نیز در این نشست به وجود 16 هیئت دانشجویی فعال در استان اشاره کرد و گفت: خروجی هیئات دانشجویی استان 62 طلبه به حوزه‌های علمیه بوده و این مهم از سال 84 تااکنون انجام شده است.

 نورعلی خزاعی از اعلام آمادگی جوانان انقلابی و هیئتی استان برای شکل‌گیری پاتوق فرهنگی خبر داد و گفت: این پاتوق به منظور ارائه نظرات و ایده جوانان تشکیل می‌شود.

تشکیل جلسات تخصصی با محوریت جوانان  به صورت ماهانه وگزارش عملکرد به مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان از مهمترین مصوبات وخروجی این نشست بود.

در ادامه از ۱۲ نفر جوان دانشجوی منتخب دانشگاه‌های استان کردستان توسط مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تجلیل شد.
انتهای پیام/