سنندج- استاندار کردستان وضعیت حاشیه نشینی در این استان را نگران کننده عنوان کرد و گفت: متاسفانه در شهرهای سنندج و حتی سقز بدتر است.

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، عبدالمحمد زاهدی امروز شنبه در دیداربا رییس سازمان تبلیغات اسلامی در سنندج گفت: سفر مسئولان کشوری به استان ها بهترین اقدام برای شناخت ظرفیت ها و مزیت ها و آشنایی با مسائل و مشکلات هر منطقه است.

وی حاشیه نشینی و سکونتگاه های غیررسمی  را از معضلات و مشکلات استان است، ذکر کرد واظهارداشت: مهاجرت در استان باعث شده روستاهای خالی از سکنه شود و حاشیه نشینی درشهرها هم افزایش پیدا کند.

وی عنوان کرد: هرچند استان از نظر آسیب اجتماعی اعتیاد نسبت به سایر استان های کشور از وضعیت مطلوب تری برخوردار است ولی در این رابطه هم ما با مشکلاتی مواجه هستیم.

استاندار کردستان یکی از معضلات آینده جامعه را مربوط به مسکن مهر و سکونت مردم در واحدهای آن خواند و بیان کرد: جمع شدن افراد زیادی با سلایق و دیدگاه های مختلف در یک مکان با زیربنایی اندک باعث بروز مشکلات و آسیب هایی می شود که توجه به این مهم باید در دستور کار قرار گیرد.

زاهدی ادامه داد: با توجه به وضعیت کردستان و برخورداری این استان از قابلیت ها و پتانسیل های ویژه نگاه به این استان هم باید ویژه و خاص باشد.

وی اعلام کرد: به طور ویژه از طرح استقرار روحانیون اهل سنت دراستان  حمایت می کنیم چراکه این مهم منجر به تقویت حس همدلی و وحدت در این منطقه خواهد شد.

وی به ارائه توضیحات کاملی در ارتباط با مزیت های استان در حوزه های کشاورزی، صنعت، معدن، راه و آب پرداخت و گفت: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به استان دارد و برای توسعه بخش های مختلف آن به ویژه کشاورزی اقدامات مطلوبی را انجام داده است.انتهای خبر/