اداره کل-همایش فصلی طلایه داران به همت ستاد امر به معروف و نهی از منکر در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان، محمود الله‌مرادی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در همایش فصلی طلایه‌داران شهرستان سنندج اظهار کرد: ستاد امر به معروف کردستان افتخار این ماموریت معنوی و ارزشی را دارد که در راستای ترویج معروفات تلاش کند.

وی با اشاره به وظایف و ماموریت‌های ستاد امر به معروف گفت: در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب هستیم و امیدواریم ورود به دهه پنجم انقلاب موجب شود بتوانیم کاستی‌ها را برطرف کنیم.

وی افزود: شرایط ما قبل از انقلاب مناسب نبود و فاصله طبقاتی بین مردم زیاد بود و بخش سیاسی کشور نیز در دست بیگانگان بود اما اکنون به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران شرایط تغییر کرده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با اشاره به بخش اجتماعی جامعه ما قبل از انقلاب عنوان کرد: مراکز فساد و فحشا در برخی نقاط منجر به وقوع اتفاقاتی خارج از شان دین اسلام بود اما امام راحل انقلابی به عظمت تاریخ را به پیروزی رساند که منجر به سربلندی مردم شد.

الله‌مرادی یادآور شد: شاید امروز مشکلاتی از جمله فشار اقتصادی و بی‌توجهی مدیران و همچنین فراموش کردن منافع مردم در جامعه وجود داشته باشد اما ماهیت جمهوری اسلامی ماهیتی اسلامی است و ماموریتی که امام به جامعه واگذار کرد بر بُعد اقتصادش تاکید دارد و رهبر به این مهم فریاد میزند که علاج جامعه ما روی پای خود ایستادن و اقتصاد مقاومتی است.

وی بیان کرد: امروز در عربستان شاهدیم که ملت عرب دستمایه دشمنان قرار گرفته‌اند و دشمن از پول و هزینه مسلمانان کار خود را پیش می‌برند اما جمهوری اسلامی در برابر آنها ایستاده‌اند و اجازه نخواهند داد که دشمن برای ما تعیین تکلیف کند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی معتقد است که از دامن زن مرد به معراج می‌رود اما در عرب زن به عنوان ابزار دیده می‌شود، افزود: این مهم جایگاه زنان در جامعه اسلامی را می‌رساند و نباید  فراموش کرد که امام راحل شعار آزادی را با محوریت آزادگی و با روی پای خود ایستادن برای رسیدن به اهداف متعالی سر داد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان اضافه کرد: اسلام مخالف بی‌بندوباری در جامعه است و تنها اخلاقیات را مورد توجه قرار داده است و جمهوری اسلامی نیز برهمین اساس پایه گذاری شده است.

الله مرادی در بخش دیگری از سخنان خود  با بیان اینکه افتخار داریم نیروهای نظامی امروزبا تلاش تمام برای حفظ امنیت جامعه تلاش می‌کنند و باید همه ما نیز در کنار این امنیت برای حفظ استقلال و خودکفایی در جامعه تلاش کنیم.

وی عنوان کرد: در بعد اقتصادی علیرغم همه یاس و نا امیدی‌هایی که دشمن ایجاد کرده است برای اینکه منافع خود را تامین کنند کارهای فراوانی برای تخریب نظام انجام داده‌اند اما کشور ما اقداماتی مانند ساخت سدها و هزاران طرح و پروژه عمرانی دیگر را در راستای آبادانی این مرز و بوم انجام داده که بیانگر دانش و وجود نیروهای متخصص در کشور است.

وی اضافه کرد: اگر در ستاد امر به معروف می‌خواهیم به عنوان آمر به معروف کار کنیم باید مانع ترویج منکرات شویم و کاری به جناح و گروه نداشته باشیم چرا که افرادی هستند که دم از اصلاح‌‌طلبی و اصولگرایی می‌زنند و این افراد هیچگاه در میدان نبودند و امروز نیز خود را سردمدار حرکات سیاسی می‌دانند و به دنبال خارج کردن نیروهای ارزشی انقلاب هستند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با اشاره به اینکه سه قشر در ترویج معروفات نقش موثری دارند، افزود: روحانیون، مردم و نقش رهبری در ترویج معروفات و نهی از منکرات نقش مهمی دارند و نباید نقش اینها را در جامعه نادیده گرفت.

الله‌مرادی اضافه کرد: هدف این همایش اعلام خدمات انقلاب اسلامی است چرا که دشمن بدنبال فضاسازی و دور کردن مردم از انقلاب است‌ و می‌خواهد با اعمال تحریم‌ها و وارد آوردن فشار اقتصادی بر مردم آنها را از نظام دور سازد.

وی بیان کرد: همه ما عامر به معروفیم و باید معروفات را بشناسیم و این را بدانیم که تنها برخورد با بدحجابی عامر به معروف نیست  و باید به دستگیری از افرادی پرداخت که در حال سقوط هستند و مسیر نادرست را در جامعه طی می‌کنند.

حجت‌الاسلام مختار کرمی مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان نیز در همایش فصلی طلایه‌داران شهرستان سنندج اظهار کرد: کسانیکه در حوزه دینی و فرهنگی مشغول خدمتگذاری به مردم هستند اگر در خدمت طیف و جناح خاصی قرار بگیرند شکست خورده هستند و این آفتی برای جامعه محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مبلغ باید از اصول اسلام و انقلاب دفاع کند، افزود: ارزش و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه مهم و ضروری است و آیات و روایات زیادی نیز در این زمینه وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: کسی که می‌خواهد امر به معروف کند انسانی صالح و شایسته است که قطعا نسبت به انسان‌های جامعه احساس مسوولیت می‌نماید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان با بیان اینکه دو دیدگاه در جوامع بشری برای احساس مسوولیت افراد نسبت به هم وجود دارد، یادآور شد: یک دیدگاه نظام ارزشی فردگرایی و دیدگاه دیگر نظام ارزشی جامعه‌گراست که قطعا افراد جامعه‌گرا می‌توانند در قبال همدیگر احساس مسوولیت می‌کنند و اسلام نیز نظام جامعه‌گرا را قبول دارد و به تقویت آن می‌پردازد.

حجت‌الاسلام کرمی افزود: افرادی که امر به معروف را در جامعه بدرستی تبیین نکرده‌اند منجر به دور شدن مردم از این فریضه الهی شده‌اند و این باعث می‌شود که تنفری در جامعه شکل بگیرد که مردم را از اسلام دور نماید.

وی با بیان اینکه امر به معروف باید براساس شرع، قانون، اسلام و قرآن پیش برود، افزود: ظلم به خداوند و پیامبر اسلام است که یک اصل نورانی مترقی و متمدن انسان‌ساز را بد به مردم معرفی کنیم.

وی خطاب به افرادی که عضو معاونت مردم به دولت و مردم ستاد امر به معروف هستند، اعلام کرد: همانطور که دولت حق دارد مردم را به خیر و نیکی دعوت کند، مردم نیز این حق را دارند که حاکمان و مسوولان را به خیر و خوبی دعوت کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: متاسفانه برخی از مدیران ما رویحه انتقاد پذیری ندارند در حالیکه باید انتقادات دلسوزانه و خیرخواهانه را براساس شرع و قانون پذیرفت.

حجت‌الاسلام کرمی خواستار مطالعه و پژوهش توسط آمران به معروف در جامعه شد و گفت: بدون مطالعه و آگاهی نمی‌توان مردم را به درستی دعوت کرد و فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه ترویج داد.

وی اضافه کرد: آمران به معروف باید مراقب باشند تحت تاثیر شانتاژهای‌تبلیغاتی و فضای مجازی قرار نگیرند و از تبلیغات مسموم دوری گزینند.

وی قوام و دوام فرائض دینی را امر به معروف خواند و گفت: اگر رعایت حلال و حرام، محرم و نامحرم و همه ارزش‌های خوب را در جامعه شاهد باشیم قطعا امر به معروف رخ د اده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: روحانیون و مبلغین نباید با ادبیات خود و بدون آگاهی به تبلیغ دین بپردازند زیرا کسانیکه پیام حکیمانه و انسان‌ساز خداوند را وارونه بر سامانه ذهنی و فکری مردم انتقال می‌دهند مردم را نسبت به دین اسلام بدبین می‌کنند و برداشت بد از اسلام بزرگترین خطر برای اسلام محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام کرمی در پایان اولین رمز موفقیت در امر به معروف را خیرخواهی دانست و گفت: شناخت در امر به معروف نیاز به آگاهی پژوهش و مطالعه دارد و صبور بودن نیز اساس کار فرهنگ و دین به شمار می‌رود.

 

 

انتهای خبر/