مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: نوع پوشش زنان کردستانی حجاب کاملی است که این مهم بیانگر مقید بودن مردم کرد به حجاب است.

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی ظهر امروز در جمع بانوان کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان که به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب در سنندج انجام شد، ضمن تبریک این روز به بانوان، اظهار کرد: موضوع حجاب موضوعی پیچیده است و هنوز تعریف جامعی از این موله ارائه نشده است.

وی افزود: تعارفی که از حجاب وجود دارد همگی سلیقه ای است و آنچه که در مورد حجاب گفته شده از سیره برگان و انبیا به ما رسیده است که براساس این تعاریف پوشش امری ضروری و لازم برای زن و مرد محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: باید پوشش را براساس آموزه های دینی برای مردم تعریف کنیم تا مردم ملزم به رعایت آن شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: نوع پوشش استان کردستان و مناطق کردنشین حجاب کاملی است و این بیانگر مقید بودن مردم کرد به حجاب است.

حجت‌الاسلام کرمی با بیان اینکه باید پوشش اصیل کردی میان مردم استان حفظ شود، افزود: تبلیغات بد در مورد حجاب مردم را زده می‌کند و این منجر به عدم رعایت مردم خواهد شد.

وی اضافه کرد: نباید نگاه سختگیرانه به حجاب وجود داشته باشد و پوشش کامل باید براساس اسلام و آموزه های دینی به مردم معرفی شود.

حجت‌الاسلام علی رستمی معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این نشست اظهار کرد: اسلام چارچوبهای لازم برای رعایت حجاب و عفاف را مشخص کرده و نباید هر کدام از افراد جامعه براساس برداشت های شخصی خود به این مقوله نگاه کنند.

وی خاطرنشان کرد: عدم رعایت حجاب و عفاف در جامعه منجر به بروز آسیب های اجتماعی خواهد شد و باید با حفظ حجاب و عفاف شاهد کاهش این آسیب ها در جامعه باشیم.

سعیده لشکری مسئول امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این نشست حجاب و عفاف را فریضه ای دینی بیان کرد و گفت: همه باید موظف به رعایت این فریضه باشیم.

در ادامه این نشست با اهدای هدایایی از بانوان محجبه اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان تجلیل شد.

انتهای خبر/