سرپرست اداره تبلیغات اسلامی قروه:

نماز ارتباط بی‌واسطه خالق و مخلوق و مایه تعالی و رشد معنوی استبه گزارش بخش خبر تبیان کردستان، حجت‌الاسلام حسن رهبر رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قروه گفت: نماز ارتباط بی واسطه خالق و مخلوق و مایه تعالی و رشد معنوی است.

حجت‌الاسلام حسن رهبر سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قروه در خصوص اهمیت نماز در گفتگو با روابط عمومی این اداره گفت: خداوند متعال که خالق جهان هستی است علت خلقت انس و جن را عبادت به ذات اقدس الهی دانسته و اظهار داشت: تجلی عبادت و عالی ترین مرتبه از عبادات مخلوقات در نماز تجلی و ظهور یافته است.

وی افزود: در احادیث معتبر از ساحت معصومین (علیهم السلام) آمده است «اول ما سئل به العبد الصلاة» اولین چیزی که از آن سئوال می‌شود نماز است اگر نماز انسان مقبول در گاه قدسی خداوند متعال باشد سایر عبادات نیز بررسی می شوند و اگر نماز شخص مورد قبول نباشد دیگر عبادات نیز مقبول نخواهند بود.

وی بیان کرد: در حدیث دیگر آمده است « الصلاه قربان کل تقی» نماز مایه تقرب هر انسان با تقوا به خداوند کریم است.

حجت‌الاسلام رهبر افزود: لذا اقامه نماز و مخصوصا نماز جماعت در جامعه اسلامی از جایگاهی رفیع بر خوردار است.

وی تأکید کرد: به عبارت دیگر یکی از اصلی ترین تکالیف ادارات فرهنگی اقامه نماز و فرهنگ نماز در جامعه مخصوصا جوانان است.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قروه اظهار داشت: از سوی دیگر نماز گزار در راز و نیاز و گفتگویی بدون واسطه با خالق متعال قرار گرفته و اگر نماز، نمازی واقعی باشد او را از فحشاء و بدیها حفظ می نماید.

وی در پایان تصریح کرد: «إِنَّ الصَّلاةَ تَنْهَى‏ عَنِ الْفَحْشَآءِ وَالْمُنکَر» همانا نماز انسان را از بدی‌ها حفاظت می نماید.

 *انتهای خبر*