مسوول اموربانوان اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: نظرات بانوان پرستار در فعالیت‌های حوزه بانوان و خانواده مورد  استفاده قرار می‌گیرد

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان، مسوول اموربانوان اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان ظهر امروز در دیدار جمعیت بانوان فرهیخته با موثرین حوزه سلامت استان که با موضوع بررسی آسیب‌های حوزه سلامت بانوان برگزار شد، با اشاره به اینکه جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان در سه کارگروه خانواده، تعمیق باورهای دینی و فضای مجازی فعالیت دارد، اظهار کرد: بانوان پرستار اگر در حوزه سلامت خانواده نظر و پیشنهادی دارند می‌توانند  نظرات خود را ارائه دهند.

سعیده لشکری بیان کرد: براساس تعاملی که این اداره‌کل با سایر ارگان‌ها دارد درصددیم تا اهداف را بلندتر کرده و گسترش دهیم تا بتوانیم در حوزه سلامت بانوان و خانواده نیز خدماتی انجام دهیم.

عضو جمعیت بانوان فرهیخته کردستان و کارشناس مامایی استان نیز در این نشست اظهار کرد: پرستاری شغلی پرارج است که علاوه بر کاهش درد و رنج مردم یک الگوی اخلاقی شایسته برای جامعه به شمار می‌رود.

عشرت عباسی با اشاره به اینکه در حوزه سلامت بانوان نیاز به توجه است، افزود: توجه به سلامت بانوان به سلامت جامعه می‌انجامد و پرستاران می‌توانند با اعلام دانش‌آموختگی خودشان به بانوان زمینه افزایش سلامت بانوان را فراهم کنند.

وی خاطرنشان کرد: سلامت روح، عاطفه و معنوی در جامعه و توانمندسازی بانوان از هشت اهداف ماده هشتاده به شمار می‌رود و این بیانگر اهمیت جایگاه سلامت در جامعه براساس توانمندسازی بانوان است که باید مورد توجه مسوولان قرار گیرد.

عضو جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان یادآور شد: آسیب‌پذیرترین افراد جامعه کودکان، نوزادان و زنان هستند و باید با کمک دولتمردان بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

 عباسی خواستار ارتقای جایگاه پرستاران در جامعه شد و گفت: پرستاران باید با مردم خوب رفتار کنند چرا که مردم در اوج نگرانی و گرفتاری به بیمارستان و یا پرستاران مراجعه می‌کنند و باید پرستاران بتوانند به خوبی شان مردم را حفظ و آنها را به عنوان مراجعان خودشان تکریم کنند.

وی پرستاران را نماد اخلاق، محبت و انسانیت عنوان و بیان کرد: باید کرامت انسانی و اخلاق والای پرستاری را اشاعه بدهیم و با مدارا کردن با مردم زمینه رضایت خداوند و مردم را فراهم کنیم.

وی اضافه کرد: از پرستاران درخواست می‌شود که در حوزه آموزش‌های سلامت کمک کنند تا اعتلای فرهنگ یادگیری و اعتلای فرهنگ سلامت در جامعه را شاهد باشیم.

سرپرست پلی کلینیک تامین اجتماعی شهرستان سنندج نیز در این مراسم بیان کرد: تامین اجتماعی استان به عنوان یکی از متولیان حوزه درمان در استان خدمت می‌کند.

صبا رامین‌فر قطعا دعای خیری که مردم برای پرستاران می‌کنند ارزشمند است، عنوان کرد: شما پرستاران در حکم مادری مهربان و دارویی آرامبخش برای جامعه هستید و با توجه به اینکه سلامت جامعه یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی کشور است، شما پرستاران در ارتقای سطح سلامت جامعه نقش مهمی ایفا می‌کند.

در این مراسم که به همت امور بانوان اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد، از پرستاران حاضر در مراسم تجلیل شد.انتهای پیام/