نشست هم اندیشی و هم افزایی اعضای هسته مرکزی بانوان فرهیخته کردستان در سنندج برگزار شد.

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان 27 مهرماه 95 در نشست هم‌اندیشی و هم‌افزایی اعضای هسته مرکزی بانوان فرهیخته استان کردستان که در سنندج برگزار شد، گفت: حضور و مشارکت مردم در کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه تاثیرگذار است.

لیلا آژیر اظهار کرد: هر زمان شاهد ورود مردم به فعالیت و برنامه‌ای بودیم اثرگذاری آن فعالیت در جامعه ملموس‌تر بوده است.

وی با اشاره به اینکه بانوان می‌توانند با حضور در کنار یکدیگر و و تعامل و همدلی فعالیت‌های گسترده‌ای در سطح استان انجام دهند، افزود: تشکیل جمعیت بانوان فرهیخته و فعال استان کردستان به همت تبلیغات اسلامی استان امری ستودنی و قابل تحسین است.

وی استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان کردستان در راستای رفع مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را خواستار شد و بیان کرد: استفاده از تکایا، مساجد و زنانی که در این اماکن حضور می‌یابند می‌تواند در پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر واقع شود.


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان بیان کرد: آنچه که برای رفع آسیب‌های اجتماعی نیازی اساسی است تقویت ایمان و خودباوری است و در صورتی‌که بانوان ما ایمانی ضعیف داشته باشند و دچار سستی و کاهلی شوند نمی‌توان کاری برای این قشر از جامعه انجام داد.

آژیر اضافه کرد: در واقع هر چه ارتباط با خداوند متعال بیشتر و عمیق‌تر شود رذایل اخلاقی در جامعه کاهش می‌یابد.

وی دوری از آموزه‌های دینی را مسبب بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: افزایش آمار نزاع و پرخاشگری به عنوان یک آسیب در جامعه مطرح است و باید با آموزش درست و انتقال اموزه‌های دینی به بانوان جامعه مانع وجود این آسیب‌ها شد.

وی ترویج خرافات و فعالیت‌هایی که برعلیه اسلام انجام می‌شود را نیز از دیگر مشکلات جامعه دانست و افزود: این اتفاقات جوانان ما را از آموزه‌های اسلامی دور می‌کند و باید نسبت به روشنگری و شفاف‌سازی این قشر تلاش شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان یادآور شد: پرهیز از موازی‌کاری و با برنامه عمل کردن می‌تواند بانوان فرهیخته استان را در پیشبرد اهدافشان یاری کند و استانداری نیز آمادگی دارد تا در موارد مورد نیاز جمعیت بانوان فرهیخته استان را یاری کند.

مسئول امور بانوان اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این جلسه از اعزام 50 بانوی فرهیخته این استان به منظور توانمندسازی بانوان به قم خبر داد.

سعیده لشکری اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است تعداد 50 نفر از بانوان فرهیخته استان به منظور شرکت در کارگاه‌های آموزشی به قم اعزام شوند.وی با اشاره به اینکه این کارگاه‌ها با حضور اساتید مجرب جامعة‌الزهرا برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: آموزش‌های به منظور توانمندسازی بانوان به صورت فشرده انجام می‌گیرد.

وی بیان کرد: جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان از سال 88 در استان تشکیل شد و تاکنون با حضور بانوان فرهیخته استان سعی در سیاستگذاری در حوزه بانوان و خانواده داشته است.

مسئول امور بانوان اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: جمعیت بانوان فرهیخته استان قصد دارد برنامه‌های خود را در سطح حاشیه شهرها و روستاها به صورت برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف از جمله احکام و اموزه‌های دینی انجام دهد.

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان نیز در این جلسه توجه به مباحث اموزشی را از اولویت‌های جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان برشمرد و گفت: جمعیت بانوان فرهیخته در سطح شهرستان‌های استان کردستان نیز تشکیل شده و سعی در افزایش تعداد بانوان فرهیخته در سطح شهرستان‌ها داریم.

فاطمه سهرابی بیان کرد: در حال حاضر به دنیال پکیجی اطلاعاتی در سطح استان هستیم که این پکیج به تفکیک عرصه‌های مختلف در حوزه بانوان طراحی و تدوین می‌شود.

دبیر اجرای طرح گفتمان‌های دینی تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این جلسه بیان کرد: اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان با از سال 88 متولی برگزاری طرح گفتمان‌های دینی در استان است.

حجت‌الاسلام مسعود محمدی با اشاره به اینکه گفتمان‌های دینی در حوزه مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه برگزار می‌شود، افزود: سعی براین است از حضور جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان در اجرای گفتمان‌های دینی استفاده شود.

وی اضافه کرد: امسال بناست چهار هزار گفتمان دینی را در کردستان برگزار کنیم.*انتهای خبر*