نشست هم اندیشی دبیران گفتمان های دینی ادارات تبلیغات اسلامی شهرستانهای کردستان با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد.

 

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان در این نشست که در دفتر مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد، حجت‌الاسلام مختار کرمی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اجرای گفتمان های دینی را یکی از بهترین و موفق ترین طرحهای سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد و اظهار داشت: برنامه ریزی در راستای اجرای این برنامه، هدف از اجرای طرح گفتمانهای دینی و خروجی موثر این طرح باید مورد توجه دبیران گفتمانهای دینی ادارات شهرستانها باشد.

 


وی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح گفتمانهای دینی باید به دنبال ارتقای سطح فرهنگ عمومی جامعه باشیم و همه موضوعات مختلف از جمله امر به معروف و نهی از منکر، مهارتهای اجتماعی، نماز، کسب و کار، اقتصاد مقاومتی، ایثار و شهادت و غیره را مدنظر قرار دهیم.

 

وی با اشاره به اینکه مخاطبین طرح گفتمانهای دینی دانش آموزان و نوجوانان هستند، بیان کرد: این قشر آمادگی پذیرش هرکاری را دارند و باید کیفیت و اثربخشی گفتمانهای دینی در راستای افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان و رفع شبهات دینی آنها صورت گیرد.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: استاد، مخاطب، موضوع و کیفیت باید در اجرای گفتمان موثر مورد توجه باشد چرا که سیاست براین است که گفتمانها به صورت تخصصی برگزار شوند.

 

حجت‌الاسلام مختار کرمی همچنین با اشاره به راه اندازی سایت تبیان و لزوم بارگذاری مطالب موثر در این سایت مطابق با نیازهای مردم استان یادآور شد: اگر کارشناسان فرهنگی دغدغه فرهنگی داشته باشند می توانند با افزایش مطالعه و تولید محتوا به غنی تر شدن سایت تبیان کردستان برای ارتقای سطح فرهنگی استان تلاش کنند.

 


در ادامه این نشست حجت‌الاسلام مسعود محمدی دبیر طرح گفتمانهای دینی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان نیز به نحوه برگزاری گفتمانهای دینی در استان پرداخت. در پایان دبیران طرح گفتمانهای دینی ادارات تابعه نیز پیشنهادات و نظرات خود را در خصوص اجرای هرچه بهتر طرح گفتمانهای دینی در استان ارائه دادند.

*انتهای خبر*