مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان:

46 ویژه برنامه از جمله اقدامات مهم ادراه کل تبلیغات اسلامی کردستان به مناسبت آغاز هفته وحدت است.به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی  در جمع خبرنگاران خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری استان کردستان در سالن جلسات تبلیغات اسلامی کردستان اظهار کرد: برای اجرای 46 برنامه ویژه هفته فرهنگی 75 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری 10 همایش در شهرهای استان با عنوان جشن نبوی از جمله این برنامه‌های شاخص است، افزود: برپایی 10 ایستگاه صلواتی، برگزاری 20 مراسم روستایی با محوریت مساجد در سطح استان و اجرای برنامه‌های فرهنگی در مناطق حاشیه شهر از جمله برنامه‌های تبلیغات اسلامی کردستان در هفته وحدت است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای دهها گفتمان دینی با همکاری آموزش و پرورش، برگزاری جشنواره شعر وحدت، اعزام 170 مبلغ و مبلغه در ایام هفته وحدت از دیگر برنامه‌های این اداره‌کل در ایام هفته وحدت به شمار می‌رود.


مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: برگزاری نمایشگاه نقاشی از آثار همایش‌ نمادیان وحدت که این همایش سال گذشته در کردستان برگزار شد و برگزاری مراسم های ویژه در مناطق حاشیه‌ای شهر سنندج، برگزاری 44 کارگاه آموزشی در استان با رویکرد کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله دیگر برنامه‌های این اداره‌کل است.

حجت‌الاسلام کرمی با تقدیر و تشکر از رسانه‌ها در راستای کمک به ارتقای فرهنگ و هنر در جامعه بیان کرد: رسانه‌ها همواره نقش تعیین کننده‌ای در ارتقای فرهنگ اسلامی دارند و ما نمی‌توانیم رسانه را از زندگی مردم حذف کنیم.

وی با بیان اینکه کمبود اعتبار از مشکلات دستگاه‌های فرهنگی است، افزود: رسانه‌ها باید با ارگان‌های فرهنگی تعامل داشته باشند و به ارتقای سطح فرهنگی استان کمک کنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه عرض ارادت به پیامبر اکرم(ص) رسالت همه مسلمانان است، خاطرنشان کرد: امروز جامعه ما نیاز به تربیت نبوی دارد و اگر می‌بینیم جامعه دچار آسیب و مشکلات اجتماعی است به دلیل دوری از فرهنگ نبوی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان اظهار کرد: جامعه باید به فرهنگ اصیل نبوی برگردد و اخلاق اسلامی در آن ترویج و گسترش یابد.

حجت‌الاسلام کرمی یادآور شد: دشمنان اسلام از صدر اسلام درصدد بودند که از فرصت‌هایی که پیش می‌آید علیه اسلام فعالیت کنند و صدماتی به مسلمانان بزنند اما باید مسلمانان همواره آگاه باشند و اجازه چنین فرصتی را به دشمنان دهند.

 
*انتهای خبر*