به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان نخستین و مجهزترین استودیو چندمنظوره صدا و تصویر کشور در سنندج به بهره‌برداری رسید.

 

 

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، امین مرادی در مراسم افتتاح نخستین استودیوی چندمنظوره در پردیس سینما بهمن سنندج که با حضور استاندار، نمایندگان مجلس، مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان و سایر مسوولان استانی در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: این استودیو حاصل حمایت‌های استاندار فرهنگی کردستان و همچنین رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و همت و تلاش حوزه هنری است.

 

وی در این خصوص افزود: در این استودیو امکان ضبط موسیقی، ضبط تله‌تئاتر، دوبله و برنامه‌های تلویزیونی با چشم‌اندازی زیبا به سوی کوه آبیدر و از سمت دیگر فضای داخل شهر و مسجد جامع سنندج پیش‌بینی شده است.

 

مرادی تصریح کرد: در بخش صوت میز IM PACT دیجیتال ۳۲ خط موتورایز با ۳۲ خط و امکان ۲۴ خط میکروفن، فول‌دیجیتال از ویژگی‌های سیستم صوتی این استودیو است.

 

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در ادامه با اشاره به اینکه در ایران به غیر از استودیوهای صدا و سیما هیچ استودیویی وجود ندارد که امکانات این استودیو در آن نصب شده باشد، افزود: از ویژگی منحصر به فرد این استودیو در ایران، چندمنظوره بودن است که تاکنون هزینه‌ای بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی با نگاه ویژه استاندار کردستان و حمایت‌های رئیس سازمان برنامه و بودجه و همچنین توجه فرماندار سنندج تحقق پیدا کرده است.

 

مرادی در خصوص طراحی داخلی استودیو نیز، گفت: کف، دیوارها و پنجره‌ها کاملا دوجداره بوده و در ابعاد ۱۶×۸ متر به صورت کاملاَ اکوستیک از امروز آماده خدمت به توسعه هنر و فرهنگ کردستان خواهد بود.

 

وی با اشاره به سفر تاریخی و پرخیر و برکت مقام معظم رهبری در اردیبهشت سال ۸۸ و نام‌گذاری استان به‌عنوان استان هنر و فرهنگ و منویات معظم‌له در توجه به زیرساخت‌های فرهنگی و همچنین ظرفیت‌های کم‌نظیر استان در رشته‌های مختلف هنری، تصریح کرد: با آغاز به کار این استودیو، بخش اعظمی از مشکلات تولید آثار موسیقایی، دوبله، صداگذاری فیلم و تولید تله‌تئاتر مرتفع شده و انشاءالله زمینه تولید آثار مختلف هنری در بخش‌های موسیقی، سینما، نمایش، برنامه‌های آموزشی و... در استان فراهم می‌شود.

 

پردیس سینمایی بهمن سنندج مهرماه سال ۹۱ با سه سالن سینمایی پس از ۵ سال و ۴ ماه و ۹ روز مجدداً به بهره‌برداری رسید و از آن زمان تاکنون با حمایت‌های صورت‌گرفته علاوه بر سه سالن سینمایی چندمنظوره مجهز به سیتم دالبی، گالری سوره، کلاس‌های آموزشی، کافی شاپ به سالن کنفرانس و استودیو صدا و تصویر نیز مجهز شده و عملاً بخش اعظم فعالیت‌های فرهنگی و هنری استان را پوشش می‌دهد.


*انتهای خبر*