در ۱۷ مسجد کردستان؛

معتکفین کردستانی سال نو را با قرائت دعای توسل جشن گرفتند


رئیس شورای هیئات مذهبی استان کردستان گفت: معتکفین استان کردستان سال نو را با قرآئت دعای توسل در ۱۷ مسجد استان جشن گرفتند.

نورعلی خزاعی اظهار کرد: امسال ۱۷ مسجد استان کردستان میزبان معتکفین استان بودند.

وی با اشاره به اینکه در دومین شب مراسم معنوی اعتکاف، معتکفین جشن سال جدید را در مساجد برگزار کردند، افزود: معتکفین استان سال ۹۸ را با خواندن ادعیه از جمله دعای توسل جشن گرفتند.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری محافل قرآنی، قرآئت ادعیه، اقامه نماز جماعت و احکام شرعی از جمله برنامه‌هایی است که در مراسم معنوی اعتکاف انجام می‌شود. رئیس شورای هیئات مذهبی کردستان یادآور شد: به ازای هر مسجد برای بانوان یک مبلغه و برای آقایان نیز یک مبلغ به مساجد محل اعتکاف استان اعزام شده است.


خزاعی اعلام کرد: مراسم معنوی اعتکاف هر سال در روز ۱۳ رجب‌المرجب با حضور معتکفین در مساجد برگزار می‌شود و به مدت سه روز ادامه دارد.وی گفت: امسال این مراسم متقارن با آغاز سال نو و میلاد امام علی(ع) برگزار شد و معتکفین سه شب را به عبادت و راز و نیاز می‌پردازند.


وی از اعتکاف به عنوان سنت پسندیده‌ای برای خلوت با خدا و دوری از مادیات نام برد و افزود: این مراسم معنوی فرد معتکف را از مادیات دور و به پروردگار نزدیک خواهد کرد. گفتنی است؛ ۵۱ نفر در مسجد جامع شهرستان سنندج معتکف شده‌اند که از این تعداد ۲۴ نفر خواهر و ۲۷ نفر برادر هستند.انتهای پیام/