رئیس اداره برنامه ریزی امور قرآنی از مشارکت ۱۶۵۰ نفر کردستانی در مسابقه قرآن طلیعه نور در این شهرستان خبر داد.

 


به گزارش بخش خبر سایت تبیان کردستان، ناصر علیپور با بیان این خبر اظهار کرد: برگزاری مسابقات و برنامه‌های قرآنی در شرایط کنونی جزء نیازهای اساسی جامعه و به‌ویژه جوانان و نوجوانان است چراکه این کار زمینه‌ساز جذب جوانان به فعالیت‌های قرآنی است.

وی افزود: با برگزاری مسابقات و جشنواره‌های قرآنی می‌توان زمینه انس و الفت بیشترجوانان و نوجوانان به قرآن کریم را فراهم کرد و هم ایجاد رغبت و انگیزه در آنان برای شرکت در این مسابقات را ایجاد کرد.

وی با اشاره به برنامه‎های کمیته قرآنی در راستای ترویج فرهنگ قرآنی بیان کرد: مسابقه مفاهیم قرآن کریم با عنوان طلیعه نور به مناسبت دهه مبارک فجر در کردستان برگزار می‌شود.

علیپور با اعلام اینکه این مسابقه قرآنی به صورت پیامکی بوده و تمام اقشار مختلف مرم می‌توانند در آن شرکت کنند، عنوان کرد: در قالب این مسابقه سه سوال از آیات مختلف قرآن در مورد سبک زندگی اسلامی مطرح شده است.

وی مهلت ارسال پاسخ را ۳۰ بهمن ماه جاری عنوان و اعلام کرد: شرکت کنندگان پاسخ صحیح را به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۳۴۱۰۰۰۲۰۸ ارسال کنند و در پایان به شرکت‌کنندگانی که پاسخ صحیح داده باشند، جوایز نفیس اهدا خواهد شد.

 
*انتهای خبر*