رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج گفت:مساجد نهادهاى اساسى آموزش در زمینه هاى قرآن، احکام، اخلاق بوده اند.

 

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، حجت‌الاسلام علی محسن منتشلو رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج هدف از آفرینش انسان را رسیدن به کمال دانست و افزود: هر چیزى که انسان را به کمال نزدیک کند داراى اهمیت می‌شود و کمال انسان هم جز از راه بندگى و عبادت خدا بدست نمی‌آید پس هر مکانى که هدف آن بعد معنوى و رساندن انسان به کمال باشد داراى اهمیت است و هیچ مکانى هم به جز مسجد یک چنین ویژگى ندارد.

وی در ادامه افزود: اسلام نظامى است که بر پایه ایمان به وحدانیت خداوند عزّوجل بنا نهاده شده و مسلمانان امّتى واحدند که نظام اسلامى آن ها را بر اساس یک سوگند مشترک گرد هم آورده است. بدین روى، مى توان گفت مسجد مرکز اسلام و خانه مسلمانان است و رسول اکرم(ص) صاحب دعوت اسلامى  و روشن کننده مشعل این وحدت است. ایشان اولین کسى هستند که مسجد را با یک چهارچوب سیاسى، اجتماعى و فکرى بنا نمودند  و آن را مقر خویش قرار   دادند  تا اعراب از هر جاى جزیرة العرب و یا خارج از آن به زیارتش مشرف شوند و درباره دین و دنیاى خویش از وى سؤال کنند.

وی در پایان افزود: تشکیل و تقویت کتابخانه مناسب براى مسجد و در اختیار داشتن کتاب هاى مفید و متنوع یکى دیگر از راهکارهاى جذب جوانان به  مسجد مى باشد وبراى جذب و استفاده بیش تر از امکانات کتابخانه، مى توان به برگزارى مسابقات کتابخوانى، قصه نویسى و خلاصه نویسى کتاب و مانند  آن اقدام کرد.

 

 

 

بخش خبر تبیان کردستان