سنندج- مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: مسئولان باید مردم را به مشارکت در انتخابات پیش‌رو تشویق کنند.

 

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی ظهر امروز در نودو هفتمین جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های دینی و مذهبی کردستان با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر اظهار کرد: عده‌ای این روزها با سوءاستفاده از کلمات زیبا و نام شهدا می‌خواهند از مردم سوءاستفاده کنند و باید مردم را آگاه کنیم که از احزاب و یا این افراد حمایت نکنند.

 

وی افزود: ما به عنوان کسانیکه زاییده انقلاب هستیم باید با تمام وجود از انقلاب دفاع کنیم چرا که شاخص و نقشه راه برای ما حفظ اصول است نه حزب و گروه.

 

وی یادآور شد: اصول ما همان دستاوردهای انقلاب، امام راحل، رهبری، ولایت و راه شهیدان است و شاخص و معیار در این مسیر سخنان مقام معظم رهبری است که باید مسوولان و مدیران به فرمایشات معظم‌له گوش دهند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان بیان کرد: کمک به مشارکت همگانی مردم در انتخابات نیاز است چراکه مردم پشتوانه اصلی نظام هستند و وظیفه ماست که اهمیت انتخابات را برای مردم تبیین کنیم.

 

حجت‌الاسلام کرمی افزود: وظیفه دیگر ما مسوولان به عنوان نیروهای انقلابی و دلسوزان نظام تبیین شاخص‌های افراد صالح و اصلح برای مردم است تا بتوانند درست و آگاهانه در انتخابات حضور یابند و انتخاب کنند.

 

وی با بیان شاخص‌های ریاست جمهوری از زبان مقام معظم رهبری عنوان کرد: رهبر فرمودند شاخص‌های ریاست جمهوری انقلابی بودن، مقاومت در مقابل استکبار ، درک کردن مردم و دور بودن از فساد و تجمل‌گرایی و پایبندی به اسلام است که باید این شاخص‌ها نیز برای مردم تبیین و تشریح شود.

 

وی همچنین با اشاره به شعار سال با عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال اضافه کرد: همه ما باید برای تحقق شعار سال گام برداریم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان همچنین ضمن تقدیر از ستاد شدون استان با اشاره به در پیش بودن ایام‌البیض و ایام اعتکاف اضافه کرد: از ظرفیت دستگاه‌های فرهنگی در راستای برگزاری مراسم اعتکاف در استان باید استفاده شود.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی کردستان نیز با اشاره به ثبت نام معتکفین استان از ابتدای روزهای کاری در سال جدید تاکنون بیان کرد: تلاش براین است تا امسال شاهد برگزاری مراسمی در شان معتکفین استان باشیم.

حجت‌الاسلام علی رستمی اضافه کرد: لازم است ادارات در این راستا تبلیغات اسلامی را یاری کنند که بتوانند در سطح مساجد مراسم اعتکاف را برگزار نمایند.

رئیس شورای هیئات مذهبی کردستان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت مراسم اعتکاف در استان و استقبال مردم این استان از این آیین معنوی گفت: فضاسازی محیطی و آمادگی مساجد در راستای برگزاری این مراسم معنوی ضروری است.

نورعلی خزایی بیان کرد: انتظار می‌رود اعضای ستاد شئون استان در این راستا همکاری کنند و برنامه‌های درخور شان معتکفین را در طول سه روز اعتکاف در سطح مساجد متولی اعتکاف برگزار کنند.

وی خواستار تامین امنیت توسط فرماندهی انتظامی استان در مساجد جامع شهرهای میزبان مراسم اعتکاف استان شد و گفت: برای ثبت نام معتکفین استان اقداماتی از جمله اطلاع‌رسانی از طریق پیامک و دعوت از معتکفین سال‌های قبل انجام شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج نیز در این جلسه به استقبال 351 معتکف شهرستان سنندج در سال قبل اشاره کرد و گفت: امیدواریم امسال نیز شاهد تعداد بیشتری از معتکفین در سطح مسجد جامع سنندج باشیم.

حجت‌الاسلام منتشلو یادآور شد: همچنین سال گذشته علاوه بر تعداد معتکفین یاد شده در مسجد جامع 80 معتکف نیز در دانشگاه کردستان در این آیین معنوی شرکت داشتند.

حجت‌الاسلام ابوالحسن بهمنی قائدی معاون استانی نهاد رهبری در دانشگاه کردستان نیز در این جلسه اظهار کرد: اعتکاف فرصت ارزشمندی برای پرداختن به نفس خویش و جلوه‌گری موهبت خداوند است تا انسان بدون وابستگی خود در سرای معبود نظاره‌گر باشد.

وی از مساجد به عنوان پایگاه اصلی انس گرفتن انسان با معبود یاد کرد و گفت: باید از این ظرفیت بهترین استفاده را برد.

وی همچنین به برنامه‌های دانشگاه کردستان در راستای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در این دانشگاه پرداخت و گفت: دانشگاه کردستان هر ساله پذیرای بانوان دانشجو در مراسم اعتکاف است و تمامی هزینه‌ها برعهده خود دانشگاه خواهد بود.

رئیس حوزه هنری استان کردستان نیز با اشاره به اینکه 19 تا 25 فروردین با عنوان هنر انقلاب نامگذاری شده است، بیان کرد: انقلابی عمل کردن از شاخص‌های اصلی هنرمندان است و این نامگذاری در همین راستا انجام شده است.

امین مرادی اظهار کرد: دیدار هنرمندان با نماینده ولی فقیه استان، غبارروبی مزار شهدا توسط هنرمندان و برگزاری مراسم اختتامیه شعر و داستان در این ایام انجام خواهد شد.

وی در خصوص برگزاری  آیین اعتکاف در استان بیان کرد: حوزه هنری استان کردستان می‌تواند به منظور حمایت از این آیین معنوی در استان فیلم‌های کوتاه دینی رویش را برای معتکفین اکران کند.

در ادامه این جلسه نمایندگان سایر ادارات استان نیز نظرات و برنامه‌های خود را برای ایام ماه ربج به ویژه ایام اعتکاف اعلام کردند.
انتهای خبر/