مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان

مدارا کردن از صفات برجسته مومنین به شمار می‌رودبه گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی در جلسه شورای مدیران اظهار کرد: یکی از صفات مومنین که  در حوزه اخلاق اسلامی بسیار مورد سفارش بوده، مدارا کردن است.

وی سازگاری با خلق، نداشتن درگیری با مردم و داشتن حلم و بردباری را از دیگر صفات مومنین خواند و بر ترویج این صفات ارزنده در جامعه تاکید کرد. وی خاطرنشان کرد: در روایتی از پیامبر گرامی اسلام نقل شده است که سه خصلت وجود دارد که اگر کسی از آن برخوردار نباشد هیچ کار وی سامان نمی‌یابد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان با اشاره به این سه خصلت عنوان کرد: تقوایی که انسان را از سرپیچی فرمان الهی بازدارد، اخلاقی که با آن با مردم بسازد و حلمی که پاسخگوی افراد نادان باشد سه خصلت مورد تاکید پیامبر اکرم(ص) است.

حجت‌الاسلام کرمی یادآور شد: این ویژگی‌ها برای کسانیکه در مسند زمامداری و هدایت مردم هستند ضروری است و پیامبر به این دلیل در مسیر تبلیغ دین و هدایت مردم موفق بود چون براساس سفارش خداوند متعال به این دستور کامل عمل کرد از این‌رو می‌توان گفت پیامبر کانون مدارا با مردم هستند. وی اضافه کرد: مدارا در جایی لازم است که اثر سازندگی و اصلاح دارد در غیراینصورت مورد سفارش نیست.

در ادامه این جلسه که با حضور روسای ادارات تابعه شهرهای کردستان و معاونین اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد، روسای ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان گزارشی از روند فعالیت‌ها و همچنین مسائل و مشکلات موجود در شهرستان ارائه دادند.

در ادامه این جلسه با حضور جمعی از مولفان حوزه دین و امور آموزشی نخبگان بنیاد شهید کردستان، از مولفان حوزه دین تقدیر و پنج کتاب در حوزه دین نیز رونمایی شد.

 


انتهای خبر/