سرپرست اداره تبلیغات اسلامی سروآباد گفت:درماه رمضان به گونه اى خودسازى کنیم که در پایان تأثیر و فواید آن در روح و جانمان باقى بماند و اثر آن تا ماه رمضان سال بعد ماندگار باشد.
به گزارش بخش خبر سایت تبیان کردستان، سرپرست اداره تبلیغات اسلامی سروآباد طی سخنانی در گفتگو با روابط عمومی این اداره درباره فضیلت ماه مبارک رمضان گفت: ماه مبارک رمضان بهترین ماه در میان ماه هاى سال برترین است و قرآن کریم مى فرماید: ماهى است که قرآن براى هدایت انسان ها در آن نازل شده است.

وی افزود: پیامبر(ص) در حدیثی درباره ماه رمضان مى فرماید: اى مردم ماه خدا با برکت و رحمت و مغفرت به شما روى آورد، نفس هاى شما در آن تسبیح و خوابتان در آن عبادات، عملتان در آن مقبول و دعایتان در آن مستجاب است وبهترین ساعاتى است که خداوند به بندگانش نظر رحمت مى کند.

حجت‌الاسلام ورمقانی ادامه داد: در ماه رمضان خداوند متعال توفیق روزه دارى را به بندگانش داده است باید هواى نفس خود را مهار کنند و موانع رشد را یکى پس از دیگرى بر دارند و خود را سرگرم لذت ها و شهوات جسمى نکنند،یکى از اعمالى که در این راستا موثر و مفید است روزه دارى است، قرآن کریم مى فرماید: اى افرادى که ایمان آورده اید روزه بر شما نوشته شد، همان گونه که بر پیشینیان از شما نوشته شده، تا پرهیزگار شوید.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی سروآباد در پایان سخنان خود گفت: امیدواریم در این ماه به گونه اى خودسازى کنیم که با تمام شدن ماه مبارک تأثیر و فواید آن در روح و جانمان باقى بماند و اثر آن تا ماه رمضان سال بعد ماندگار باشد.

 

انتهای پیام/