رئیس اداره قرآنی تبلیغات اسلامی کردستان

فعالیت مجمع اساتید قرآنی وحدت آفرین است

رئیس اداره قرآنی تبلیغات اسلامی کردستان با بیان اینکه فعالیت مجمع پیشکسوتان قرآنی به ایجاد تحولات بزرگ در این حوزه می‌انجامد، گفت: فعالیت این مجمع وحدت و همدلی را به ارمغان می‌آورد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان، ناصر علیپور در گردهمایی اساتید و پیشکسوتان قرآنی با نماینده ولی فقیه استان که به منظور هم‌افزایی فعالیت‌های قرآنی در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: مجمع اساتید و پیشکسوتان قرآن کریم به مدت ۱۰ سال است که در سطح استان و شهرستان‌ها فعالیت دارد.

 

وی با اشاره به اینکه اعضای این مجمع فعالان عرصه قرآنی و اساتید این حوزه هستند، افزود: امید که به تحولی قرآنی در هر شهرستان و در نهایت در استان کردستان دست یابیم.

 

وی عنوان کرد: فعالیت این مجمع در استان وحدت آفرین است و منجر به تقویت وحدت و همدلی بین اهل تسنن و تشیع خواهد بود.

 

رئیس اداره قرآنی تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: مجمع اساتید و پیشکسوتان قرآنی در شهرهای استان نیز فعال بوده و فعالیت‌های قرآنی نیز در شهرستان‌های استان نیز با حصور و همراهی اعضای این مجمع پیگیری می‌شود.

 

برگزاری دوره‌های قرآنی برای کارکنان ادارات، لزوم برگزاری نشست تخصصی و برگزاری یادواره شهدای قرآنی استان از جمله مطالبات فعالان و پیشکسوتان قرآنی شهرهای استان در این نشست بود.

 

توجه به مربیان قرآن کریم، توجه به تربیت نیروی قرآنی کارآمد، آشنا کردن مربیان قرآنی با شیوه‌های نوین آموزشی و تهیه مکانی برای تدریس مربیان قرآنی از دیگر مطالبات اساتید و پیشکسوتان قرآنی در استان کردستان بود.

 

نشست هم‌افزایی فعالیت‌های قرآنی از جمله برنامه‌های نخستین جشنواره قرآنی قرآن کریم محور یه‌کیه‌تی است که در سنندج آغاز به کار کرده است.انتهای خبر/