سنندج- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: مدیریت فضای مجازی در راستای توجه به امر تبلیغ امری ضروری است و فضای مجازی بعنوان یک شاخصه موثر در امر تبلیغ باید مورد توجه باشد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های دینی و مذهبی کردستان اظهار کرد: ایجاد شور و نشاط در جامعه و مردم امروز مورد تاکید است و برای تحقق این مهم باید از شعارها عبور کرد و برنامه‌های مناسب را برای ایجاد شور و نشاط در مردم ایجاد کرد.

 

وی با اشاره به اینکه متاسفانه کارهایی که از سوی نهادهای فرهنگی برای شور و نشاط مردم انجام می گیرد منسوخ شده و جدید نیست، اعلام کرد: خلاقیت، ابتکار و فعالیت بیشتر برای برنامه‌ریزی فعالیت‌هایی که در راستای ایجاد شور و نشاط در مردم لازم است باید مورد توجه قرار گیرد.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان با بیان اینکه برخی رفتارهای مسوولان نسبت به آموزه‌های دینی ریاکارانه است، عنوان کرد: برخورد با بی‌حجابی یا موسیقی توسط برخی مسوولان منجر به نگرانی آنها برای خودشان است که مبادا مورد بازخواست کسی قرار بگیرند.

 

حجت‌الاسلام کرمی توجه به ظرفیت‌های فضای مجازی را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: تاکنون هر دوره‌ای در حوزه فضای مجازی برگزار شده علیه آن بوده و باید فرصت‌های فضای مجازی و مزیت‌های آن نیز بازگو شود. وی اعلام کرد: در راستای امر تبلیغ باید از فضای مجازی استفاده ببریم چرا که بخش عمده‌ای از زندگی مردم در فضای مجازی می‌گذرد.

 

معاون امور مذهبی و تشکل‌های دینی نماینده ولی فقیه استان کردستان نیز بیان کرد: باید از فضای مجازی بهترین استفاده را برد و بتوانیم از فرصت‌های این فضا برای پیشبرد اهداف بهره ببریم.

حجت‌الاسلام سید محمد سادات بیان کرد: اسلام دین شادی‌ و زیبایی‌هاست اما در مواجهه با تمدن غرب نمی‌توانیم از صنعت و پیشرفت‌های آنها رویگردان شویم‌. وی گفت: ۱۸ تیرماه جاری همایش بزرگ قرآن و عترت در مجتمع فجر برگزار خواهد شد.

 

وی بیان کرد: مشاور مقام معظم رهبری و معاون وزارت ارشاد نیز در این همایش حضور دارند و از قاریان و مرتلین تجلیل خواهد شد.

معاون امور مذهبی و تشکل‌های دینی نماینده ولی فقیه استان کردستان عنوان کرد: با پیشینه‌ای که کردستان در زمینه قرآن‌های تاریخی دارد می‌تواند به قطب قرآن کریم تبدیل شود و می‌طلبد در کنار همایش‌ها و کنگره‌های بزرگ به فعالیت‌های قرآنی نیز توجه شود.

 

فاطمه سهرابی رئیس جمعیت بانوان فرهیخته کردستان نیز در این جلسه بیان کرد: در صورت امکان در تمام همایش‌ها یک مشاور از ستاد شئون حضور داشته باشد تا اگر نیاز بود مشاوره‌ای در همایش‌ها در راستای حفظ شئونات اسلامی ارائه شود.

در حاشیه این جلسه نمایشگاهی با عنوان حقوق بشر آمریکایی به تصویر کشیده شد.

 انتهای پیام/