رئیس اداره تبلیغات اسلامی سنندج:

غیبت کردن، آرامش و امنیت جامعه را به خطر می اندازد.

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، حجت‌الاسلام علی محسن منتشلو رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج با بیان این مطلب اظهار کرد: غیبت کردن، آرامش و امنیت جامعه را به خطر می اندازد.

وی افزود:غیبت، موضوعی است که بزرگان ما مانند یک سم مهلک و کشنده از آن فرار می‌کردند به دلیل این‌که غیبت از بدترین گناهان است و انسان را به فلاک می‌کشاند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:غیبت کردن، حاصل ضعف ایمان افراد و کم‌رنگ شدن اعتقاد مردم به دستورات دینی است و توسعه فرهنگ دینی نیازمند تقویت باورهای اعتقادی مردم است.


منتشلوعنوان کرد: شناخت پیامدهای دنیوی و اخروی غیبت از عوامل مهم در گرفتار نشدن به این معصیت است و وقتی ما آثار مخرب گناهی همانند غیبت که سبب عذاب جهنم، فشار قبر و از بین رفتن حسنات می‌شود را برای مردم بیان کنیم سبب می‌شود تا مردم از ارتکاب به این گناه خود را حفظ کنند.

وی تفکر قبل از سخن گفتن، شرکت نکردن در مجالس غیبت و پرحرفی نکردن را از راه‌های پیشگیری از ارتکاب نشدن به گناه غیبت خواند و اظهار داشت: ضعف ایمان و قطع رابطه با خداوند متعال، قرآن و ائمه (ع) سبب غیبت می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج در پایان افزود: مؤمنان باید با دوری از گناهان کبیره نظیر غیبت کردن و افزایش ایمان و عمل صالح در جهت پیشرفت و شکوفایی ایران‌ اسلامی به فرمایشات مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانند.*انتهای خبر*