رئیس تبلیغات اسلامی دهگلان

عید فطر تجلیگاه عزت و کرامت مسلمانان استرئیس اداره تبلیغات اسلامی دهگلان با اشاره به جایگاه عید سعید فطر در نزد مسلمانان، گفت: این عید مظهر عظمت، کرامت و بزرگی مسلمانان در سراسر دنیا است.

به گزارش بخش خبر وبسایت تبیان کردستان، حجت‌الاسلام محمد علی عظیمی خرداد ماه ۹۷ در گفتگوئی با واحد خبری این اداره، ضمن تبریک بمناسبت فرارسیدن عید سعید فطر اظهار داشت: عید فطر از اعیاد بزرگ اسلام و جشن بزرگ بندگی برای مسلمانان در سراسر جهان است. وی افزود: عید فطر مظهر عظمت و مجد و شوکت و تجلیگاه صلابت و عزت و کرامت مسلمین است و عیدفطر مبارک است برآنانی که با فداکاری ها و ایثارها به هویت و شخصیت اصیل و جایگاه رفیع و منیع خود بازگشته و در واقع به این «عید»، «عود» کردند.

وی گفت: خداوند متعال زمینه باتقوا شدن ما مسلمان‌ها را در ماه مبارک رمضان فراهم کرده است و محصول و نتیجه این ضیافت الهی تقوا است و عید فطر برای روزه‌ داران حقیقی جشنی برای توفیق یک ماه خودسازی و تزکیه نفس است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دهگلان با اشاره به اینکه عید سعید فطر عید همه بشریت است، اضافه کرد: این عید بزرگ اسلام وسیله ریزش برکات خداوند متعال برای مسلمانان است؛ خداوند متعال در این روز به تعداد آمرزیدگان در ماه مبارک رمضان گناه‌کاران را می‌بخشد.
حجت‌الاسلام محمد علی عظیمی تصریح کرد: شادمان‏ ترین افراد در عید فطر کسانی هستند که یک ماه شبانه روز همواره در مسیر رضایت الهی گام برداشتند و از خداوند متعال درخواست عیدی می‌کنند و نتیجه روزه داری و دوری از معاصی را دریافت خواهند کرد.

وی بیان داشت: با فرا رسیدن عید فطر مؤمنان که از وداع با ماه مبارک رمضان غمگین و از قبولی یک ماه بندگی خرسندند، به شکرانه یک ماه روزه‌داری نماز عید سعید فطر را با شکوه هرچه بیشتر برگزار می‌کنند، در حقیقت نماز باشکوه عید فطر، سرچشمه‏ های از انوار پربرکت الهی است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی دهگلان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در خصوص عید سعید فطر می فرمایند: روز عید فطر مظهر اجتماع، اتحاد و برادری مردم با داشتن دل به سوی خداوند است، افزود: اگر این در دنیای اسلام تامین شود، یعنی اتحاد و دل به سوی خدا و در گروه احکام خداوندداشتن، عزت مردم هم تامین می‌شود.

حجت‌الاسلام عظیمی با بیان اینکه امام خمینی (ره) در خصوص این روز فرموده اند: فطر روزی است که خداوند متعال برای مسلمانان عید قرار داده است، اضافه کرد: تا با اجتماع خود در نماز و خطابه های مناسب هر عصر، راه و روش اسلامی خود را در مقابل دشمنان اسلام از آن بیابند.

وی همچنین به پرداخت زکات فطریه اشاره و بیان داشت: کسانی که توانایی مالی دارند به ازای هر نفر از اعضاء خانواده تحت تکفل خود، زکات فطریه را بعد از نماز صبح جدا کنند و مستحب است قبل از نماز عید فطر به نیازمندان و مستمندان بدهند.

عظیمی در پایان تصریح کرد: در نماز عید فطر تفاوتی بین غنی و فقیر نیست و چون روز محشر همه در کنار هم، در مقابل خداوند سر تعظیم فرد می آوردند و قنوت شکر و سجده بندگی می خوانند.انتهای خبر/