اداره کل- مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: این اداره دارای تشکل‌های مردمی گسترده‌ای است که با استفاده از این ظرفیت می‌توان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش کرد.

 


به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی در نشست هم‌اندیشی با معاون و کارشناسان معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان و اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان که به منظور بررسی فعالیت‌های مشترک و استفاده از ظرفیت‌های همدیگر در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی برگزار شد، اظهار کرد: آسیب‌های اجتماعی امروزه دامنگیر جامعه شده و نیاز است برای پیشگیری از آنها برنامه‌ریزی شود.

وی با اشاره به اینکه اگر دستگاههای فرهنگی بخوبی رسالت خود را انجام دهند آسیب‌های اجتماعی گسترش نمی‌یابد، افزود: درست عمل کردن به رسالت فرهنگی توسط هر دستگاه فرهنگی مانع ورود نیروی انتظامی به معضلات و آسیب‌های اجتماعی از جمله برخورد با پدیده بدحجابی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: تنها راه پیشگیری از آسیب‌ها و کاهش آنها در جامعه مشارکت خود مردم است چرا که هرجا شاهد حضور مردم بوده‌ایم کارها بخوبی پیش رفته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان عنوان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی با داشتن تشکل‌های گسترده مردمی از جمله هیئات مذهبی، کانون‌های فرهنگی، موسسات و خانه‌های قرآنی، جمعیت بانوان فرهیخته ، مبشرین فرهنگی و روحانیون مستقر می‌تواند در راستای کاهش‌ آسیب‌های اجتماعی در جامعه تلاش کند.

حجت‌الاسلام کرمی با بیان اینکه می‌توان از طریق تشکل‌های مردمی فعالیت‌های فرهنگی را ارتقا داد و پیام دین را بخوبی به مردم منتقل کرد، یادآور شد: نیروی انتظامی به دنبال تامین امنیت مردم است و دستگاه‌های فرهنگی نیز باید در این راستا کمک کنند.

وی اضافه کرد: اداره تبلیغات اسلامی می‌تواند با استفاده از ظرفیت‌های مردمی که دارد ضمن انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با فرماندهی انتظامی کردستان در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی فعالیت و همکاری نماید.

وی با بیان اینکه سال گذشته پنج هزار گفتمان دینی در سال 97 در سطح مدارس استان با همکاری آموزش و پرورش کردستان برگزار شد، بیان کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی و گفتمان‌های دینی می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر باشد و براین اساس فرماندهی انتظامی استان با معرفی مکان‌ها و مناطق مورد نیاز و همچنین مخاطبین به تبلیغات اسلامی می‌تواند از ظرفیت این نهاد انقلابی بهره ببرد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کردستان نیز در این نشست اظهار کرد: آسیب‌های اجتماعی در هر منطقه‌ای متفاوت است اما در استان کردستان مخرب‌ترین آسیب، بحث اعتیاد به ویژه اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی است.

سرهنگ عبدالله فاتحی با بیان اینکه بحث طلاق که نشات گرفته از فرهنگ غربی است و مسئله بیکاری از عوامل اصلی در ایجاد آسیب‌های اجتماعی هستند و وجود این معضلات در شان استان کردستان به ویژه شهر سنندج نیست.

وی با بیان اینکه تولید امنیت کاری چند وجهی است و صرفا پلیس نمی‌تواند جوابگوی تولید این مولفه مهم در جامعه باشد، اضافه کرد: پلیس در خاکریز آخر قرار دارد و باید دستگاه‌های فرهنگی به جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه تاسیس دفتر تحقیقات کاربردی در راستای رفع مشکلات مردم و اختلافات راه‌اندازی شده تا با جلوگیری از ایجاد هرگونه تشویش بتوانیم مشکلات مردم را رسیدگی و برطرف کنیم، عنوان کرد: ادارات فرهنگی نیز نباید از مسائل و مشکلات مردم غافل باشند و تا جایی که می‌توانند برای حل معضلات اجتماعی و کاهش آسیب‌ها بکوشند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کردستان خاطرنشان کرد: نباید زمینه را برای موج‌سواری معاندین فراهم کنیم و برای این مهم باید نیاز هرمنطقه را بررسی و پس از نیازسنجی اقدام به اجرای فعالیت‌های فرهنگی کرد و همه ادارات نیز باید در تولید امنیت مشارکت و همکاری داشته باشند.

در این جلسه پس از بحث و بررسی ظرفیت‌های فرماندهی انتظامی و اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان بررسی و مقرر شد تفاهم‌نامه همکاری برای پیشبرد فعالیت‌های فرهنگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان منعقد شود.

 

انتهای پیام/