معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی کردستان گفت: طرح احسان مسجد به منظور اهدای جهیزیه به زوجین کردستانی بی‌بضاعت در استان اجرا می‌شود.

 


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام علی رستمی اظهار کرد: براساس انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان تبلیغات اسلامی با ستاد فرمان اجرایی امام راحل و بنیاد برکت طرح احسان مسجد در استان کردستان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه براساس اجرای این طرح با همکاری روحانیون و ماموستاهای استان زوج‌های بی‌بضاعت که توانایی خرید جهیزیه ندارند شناسایی می‌شوند، افزود: این اقدام به منظور ترویج ازدواج آسان انجام می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری روحانیون مستقر و ماموستاها 39 زوج بی‌بضاعت در استان شناسایی شدند که یکم مردادماه در مراسمی با حضور مسوولان استانی جهیزیه آنها اهدا می‌شود.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان یادآور شد: این اقدام با همکاری بنیاد برکت در سالن همایش مجتمع فرهنگی نور سنندج انجام می‌گیرد.

حجت‌الاسلام رستمی اضافه کرد: جهیزیه‌ای که به هر زوج اهدا می‌شود به ارزش 15 میلیون تومان است که شامل یخچال، لباسشویی، فرش و ظروف آشپزخانه خواهد بود.

وی بیان کرد: طرح احسان مسجد علاوه بر شناسایی زوجین بی‌بضاعت و اهدای جهیزیه به آنها به منظور تحقق شعار سال و حمایت از کالای ایرانی اجرا شده است.

گفتنی است، در راستای اجرای این طرح روحانیون مستقر و ماموستاهای استان از محل تبلیغ و مسجد محل خود اقدام به شناسایی زوج‌های بی‌بضاعت کرده بودند.


انتهای خبر/