حجت الاسلام منشو:

شب قدر فرصتی بسیار خوب برای شستشوی آینه دل است


به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، حجت‌الاسلام علی محسن منتشلو رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج طی یادداشتی عنوان کرد: شب قدر فرصتی بسیار خوب برای شستشوی آینه دل است.

متن یادداشت به قرار زیر است:
در این شب مقدرات یک سال انسان‌ها و روزی‌ها، عمرها و امور دیگر مشخص می‌شود. ملائکه در این شب بر زمین فرود می‌آیند، نزد امام زمان(عج) می‌روند و آنچه را برای بندگان مقدر شده بر ایشان عرضه می‌دارند. این شب بهترین فرصت است تا خوبی‌ها را جایگزین بدیها، صلح و صفا را جایگزین اختلاف و تفرقه، احسان و نیکی را جایگزین ظلم و ستم، احسان به والدین را جایگزین عاق والدین و صله رحم را جایگزین قطع رحم نماییم.

دعاهای شب های رمضان مجموعه‌ای است روشنی‌بخش که با تکرار تلاوت آنها، آموزش‌های آن‌ها به صورت هدف‌هایی برای ما در می‌آیند، پس هنگام خواندن این ادعیه شایسته و بهتر است مفهوم آنها را نیز همواره مدنظر داشته باشیم و با تلاش و کوشش به سوی این هدف‌های مطرح‌شده در دعاها گام برداریم.

نماز و روزه زمینه ساز صبر در روحیه افراد است و روزه به دلیل بوجود آمدن استقامت در برابر سختی‌ها و مشکلاتی که به سبب گرسنگی و تشنگی در فرد روزه دار ایجاد می‌کند، می‌تواند زمینه ساز خوبی برای ایجاد صبر در انسان باشد. نماز نیز برای صبر و حوصله فراوانی که فرد نماز گذار نیاز دارد، می‌تواند الگوی خوب و ممتازی در ایجاد صبر و استقامت در فرد باشد.

روزه داران چون از پشتوانه تمرین جسمی و روحی برخوردارند چه بسا در برابر ناگواری‏ها خم به ابرو نیاورند،اما انسان‏هایی که رنج گرسنگی و تشنگی را نمی‏چشند،همانند درختانی هستند که در پناه دیوارهای باغ بر لب نهرها می‏رویند،این درختان نازپرورده بسیار کم مقاومت و کم دوام ‏اند.
پایان یادداشت/