حجت‌الاسلام والمسلمین کرمی:

شب قدر، فرصتی طلایی برای ارتباط مستقیم با خداوند است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان طی گفتگویی با واحد خبر تبیان کردستان بیان کرد: شب قدر، فرصتی طلایی برای ارتباط مستقیم با خداوند به شمار می رود که مقدرات بندگان در طول سال در این شب رقم می خورد.

 

به گزارش بخش خبر وب سایت تبیان کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی اظهار کرد: خداوند متعال از شب قدر، به بزرگی یاد کرده و سوره ای به نام قدر را نازل فرموده است و در تمام سال شبی به خوبی و فضیلت شب قدر نمی رسد، اگر به دنبال فرصتی برای بازگشت به سوی خدا و آشتی با او هستیم چه فرصتی بالاتر و مناسب تر از شب قدر که به فرموده ی امام صادق (ع) قلب رمضان همین شبها و لیالی قدر است.

وی گفت: در مورد فلسفه ی قرآن به سر گرفتن باید اشاره ای داشته باشم که به فرمایش حضرت آیت الله جوادی آملی که فرمودند؛ منظور از قرآن گرفتن در این شب عزیز این است که قرآن در راس همه ی امورما قرار بگیرد و تمام زندگی ما و شئون زندگی ما قرآنی شود لذا شب قدر همه ی مقدرات بندگان نیز در طول سال در این شب رقم خواهد خورد و چنانچه امام رضا (ع) فرموده اند خداوند در شب قدر آنچه را که از این سال تا سال بعد پیش خواهد آمد را مقدر می نماید از زندگی یا مرگ، از خوب یا بد یا روزی، پس آنچه خداوند در این شب مقرر می‌کند به حتم واقع خواهد شد.

حجت‌الاسلام کرمی خاطر نشان کرد: شب قدر شب دعا و ندبه است، شب نزول رحمت عام و کرم خداوند، شب آشتی با بنده، شبی که یک فرصت طلایی است برای برقراری ارتباط مستقیم با پروردگار، پس باید کوشید و تلاش کنیم که شب زنده نگهدار باشیم و با توسل و نیایش تا سحر ادامه دهیم و از خداوند بخشش و مغفرت را طلب نماییم.

وی به مهمترین اعمال شب های قدر اشاره کرد و افزود: غسل کردن هر چند مقارن غروب آفتاب باشد بهتر است، خواندن دو رکعت نماز با تلاوت قرآن، احیا داشتن، خواندن دعای جوشن و سایر اعمالی که در مفاتیح مخصوص هر شب وارد شده است.

وی از اعزام ۳۵۸ روحانی به مساجد سطح استان در لیالی قدر اشاره کرد و تاکید کرد: به تفکیک شهرستان ها در بیجار ۸۵ نفر، در قروه ۱۷۰ نفر، سنندج ۴۵، کامیاران ۲۴، دهگلان ۲۰ نفر،بانه ۲ نفر، مریوان ۳ نفر، سقز ۵ نفر، دیواندره و سرو آباد نیز هر کدام ۲ نفر به مساجد اعزام شده اند.

حجت‌الاسلام کرمی تاکید کرد: در استان کردستان همانند سایر نقاط کشور عزیزمان، مردم فهیم و همیشه در صحنه در شب های قدر، جمعی و به صورت خانوادگی که این هم یک مسئله مهم برای آینده فرزندانشان است حضور پیدا می‌کنند و شب های قدر را با شب زنده نگه داری به سحر می رسانند.

وی در پایان یادآور شد: امروزه مردم فهیم ملت ایران بیش از گذشته در کنار هم یک دل و یک صدا در شب قدر به راز و نیاز با پروردگار خودشان خواهد پرداخت.
انتهای خبر/