نماینده ولی فقیه در کردستان:

 

سواد قرآنی در جامعه افزایش یابد

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: سواد قرآنی باید در کشور افزایش یابد و در این راستا باید از ظرفیت‌های موجود بهره برد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی صبح امروز در جریان دیدار رئیس سازمان دارالقرآن کریم کشور و مدیرکل تبلیعات اسلامی استان اظهار کرد: اساس انقلاب اسلامی قرآن کریم است و این کتاب الهی پرچم ایران را بلند کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه باید قرآن کریم را در زندگی فردی و اجتماعی جاری و ساری کنیم، افزود: اگر زندگیمان ملاک قرآنی قرار گیرد امنیت در جامعه حاصل می‌شود.

 

وی خواستار افزایش سواد قرآنی در جامعه شد و گفت: بسیاری از مسائلی که در جامعه اتفاق می‌افتد قرآن کریم به آن پرداخته و باید با عمل به این کلام الهی جامعه‌ای قرآنی را به ارمغان آوریم.

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: متاسفانه افرادی هستند که فهم و درک کار قرآنی و فرهنگی ندارند اما برای فرهنگ و مسائل قرآنی تصمیم می‌گیرند که خودشان آگاهی چندانی ندارند.

 

آیت‌الله شاهرودی عنوان کرد: برای مقابله با فرهنگ غربی فرهنگ قرآنی را باید ترویج داد و سبک زندگی قرآنی را در جامعه گسترش دهیم.

 

وی اعلام کرد: در گام دوم انقلاب باید حرکت جدی آغاز شود و برای رسیدن به تمدن اسلامی مبنا باید قرآنی و زندگی سبک زندگی قرآنی باشد تا به اهداف دست یابیم.

 

وی یادآور شد: نظام اسلامی باید به سمت ارتقای سواد قرآنی حرکت کند و از ظرفیت‌های موجود در حوزه‌ی افزایش سواد قرآنی استفاده شود.

 

نماینده ولی فقیه استان کردستان گفت: در سطح کشور باید مسوولیت کارهای قرآنی برعهده یک مکان باشد تا کارها همسو و به بهترین شکل انجام گیرد و در این راستا باید شورا و یا ستادی تشکیل شود که بتواند تصمیمات لازم را داشته باشد و همه مطابق با تصمیمات آن حرکت کنند.انتهای پیام