مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان:

سالم ماندن سیستم اداری در برابر انحرافات از رسالت حراست است


مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: سالم ماندن سیستم اداری در برابر انحرافات از رسالت حراست است.

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، حجت الاسلام مختار کرمی پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس حراست تبلیغات اسلامی کردستان اظهار کرد: نظارت و کنترل و مراقبت از یک دستگاه از ضروریات انکارناپدذیر است و اگر به درستی انجام شود شاهد رونق دستگاه و یا سیستم اداری خواهیم بود.

وی با اشاره اینکه نبود نظارت درست و کنترل دقیق در سیستم اداری زیان‌آور و جبران ناپذیر است، خاطرنشان کرد: ما نباید به بهانه کنترل و نظارت و مراقبت به زندگی و احوالات شخصی افراد ورود پیدا کنیم و یا حیثیت و کرامت افراد را مورد تعرض قرار دهیم.

وی مراقبت از حقوق افراد را لازم و ضروری خواند و افزود: حراست در قلب یک تشکیلات برای سالم ماندن دستگاه در برابر انحرافات لازم است و نقش بی‌بدیلی در سازمان برای پیشبرد اهداف عالی سازمانی دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: در این اداره‌کل نیز برای سهولت در انجام کار سعی شده با همکاری و همراهی حراست به هر چه بهتر ماندن و ارتقای سالم ماندن سیستم کمک شود.

حجت‌الاسلام کرمی سازمانی را موفق دانست که بتواند سلامت درونی داشته باشد و اگر سازمانی از درون سالم باشد از بیرون هم سالم خواهیم بود.

مدیرکل حراست‌های استان کردستان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه حفظ وحدت و انسجام بین مجموعه سازمان از رسالات حراست ادارات است، خاطرنشان کرد: ما در عصر آگاه‌سازی و دانش‌افزایی به سر می‌بریم و باید در راستای توجیه نسل جوان در خصوص مسائل روز تلاش کنیم.


نکویی به  چند مولفه‌ای که صیانت از آن در دستور کار حراست ادارات و سازمان‌ها باید مورد توجه باشد اشاره کرد و گفت: حفاظت از پرسنل و صیانت از حوزه آی‌تی ادارات برای حفظ اطلاعات سیستم اداری باید مورد توجه حراست ادارات باشد.

وی توجه به شعار سال با عنوان اقتصاد مقاومتی را امری مهم خواند و اضافه کرد: حراست باید در راستای توجه به این مهم نیز بکوشد و در محیط کاری بداند که مصادیق شعار سال کجاست و مجموعه اداری چه کاری در این زمینه انجام داده‌اند.

در این مراسم ضمن تقدیر از مسول اسبق حراست تبلیغات اسلامی کردستان رئیس حراست این اداره‌کل با اهدای حکمی معرفی شد.
*انتهای خبر*