رئیس اداره تبلیغات اسلامی سقز گفت :سازمان تبلیغات پرکارترین نهاد فرهنگی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان، رئيس اداره تبليغات اسلامي سقز همزمان با فرا رسيدن سالروز تأسيس سازمان تبليغات اسلامي و روز تبليغ و اطلاع رساني ديني، به تبيين اهداف سازمان تبليغات اسلامي پرداخت و ضمن تبريك اول تير ماه سالروز تأسيس سازمان تبليغات اسلامي و روز تبليغ و اطلاع‌رساني،خاطرنشان كرد:سازمان تبليغات اسلامي در سال 1360 به فرمان حضرت امام خميني(ره) و با هدف اعتلاي فرهنگ اصيل اسلامي و توسعه و ترويج آموزه هاي ديني تأسيس شد.

 

وي مهمترین ماموریت سازمان را  فرهنگ ناب اسلامي و قرآني  دانست و گفت:سازمان تبليغات اسلامي به منظور گسترش فرهنگ ديني در ميان اقشار مختلف جامعه،به ويژه جوانان و نوجوانان و همگام با ديگر نهادهاي فرهنگي و ديني فعاليت خود را با محوريت برنامه ها و فعاليت هاي فرهنگي و ديني آغاز کرد .

 

رازیانی با اشاره به اینکه تبلیغات اسلامی صرفا  یک نهاد اجرایی نیست ،اظهار داشت:تبلیغات اسلامی یک نهاد تسهیل گر و سیاست گذار در عرصه های فرهنگی است .

 

وی افزود: در طی سالهایی که از فعالیت این سازمان سپری شده است به اقتضای نیازمندیهای مطرح در سطح جامعه و به تناسب سیاستهای کلی نظام اسلامی فعالیتهایی در حوزه های مختلف فرهنگی و دینی صورت گرفته است.

 

رازیانی تصریح کرد: در شهرستان سقز بیش  ۵۰ خانه قرآنی شهری و روستایی در رده های مختلف سنی و بیش از ۴۰ کانون فرهنگی و تبلیغی مشغول فعالیت هستند .

وی با اشاره به  اینکه ۴۰ مبشر فرهنگی در مناطق شهری و روستایی به اقامه نماز و راهنمایی مردم مشغول فعالیت هستند ،گفت :جوانان تحصیلکرده سقزی در کانون ها در زمینه آسیب های اجتماعی، روانشناسی ،قرآنی و ... مشغول فعالیت میباشند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سقز در پایان خاطرنشان کرد: این اداره آمادگی خود را برای  یاری و کمک به ادارات و ارگانها و مردم علاقه مند به کار فرهنگی و تبلیغ دینی اعلام می نماید.انتهای پیام/