حجت‌الاسلام کرمی:

رسانه می‌‌تواند پیام دین را به راحتی هر چه تمام تر به مخاطبان برساند.


به گزارش بخش خبر سایت تبیان کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در گفتگویی با تبیان کردستان اظهار کرد: دین مبین اسلام به‌عنوان کامل‌ترین دین و توسط خاتم پیامبران حضرت محمد مصطفی(ص) و خداوند باری تعالی به بشریت هدیه شد تا انسان‌ها با داشتن برنامه‌ای دقیق برای زندگی خود را به کمال برسانند.

وی افزود: برای تبلیغ دین خدا از همان ابتدا هزینه‌ها و بهای بسیاری پرداخته شده است از جان‌نثاری و فداکاری و دلسوزی پیامبر رحمت برای امت تا جانفشانی یاران و اصحاب آن‌حضرت چراکه رساندن پیام خداوند به بندگان کار آسانی نبوده است و انسان‌های صالح و برگزیدگانی همواره در این راه فدا شده‌اند تا اینکه امروز اسلام به دست ما رسیده است‌.

وی خاطرنشان کرد: پس از پیامبر گرامی اسلام جانشینان صالح آن بزرگوار و شخصاً اهل بیت و ائمه اطهار خون‌ دل‌های بسیار برای تبلیغ دین مبین اسلام خورده‌اند و به دنبال آن بزرگان و عالمان دینی نقش اساسی ذر این راه داشته‌اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: اکنون در عصر جدید روش تبلیغات در همه ابعاد و عرصه‌های متفاوت از دوران قبل است و ابزارهای بسیار زیادی برای این مهم وجود دارد از آنجاییکه قدرتمندان عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و. ..همواره با فناوری‌های جدید به پیش می‌روند خود را در این جهت با امکانات تطبیق می‌دهند لذا فعالان عرصه دین نیز از این مساله مستثنی نیستند و باید از تمام ابزار موجود در راستای پیشبرد اهداف خود بهره ببرد.

حجت‌الاسلام کرمی یادآور شد: در این میان رسانه به‌عنوان موثرترین ابزار نقش اساسی و تعیین‌کننده دارد. رسانه می‌تواند پیام دین را به راحتی هرچه تمام‌تر به مخاطبان برساند و با کمترین هزینه سخن دین را در جای جآی عالم هستی نفوذ دهد. امروز نقش رسانه برای تشنگان معارف الهی بی‌بدیل است و آنکس در این راه پیروز است که رسانه را به خدمت خود درآورد.

وی گفت: رسانه در تبیین و الگوسازی و تعمیق باورهای دینی می‌تواند شناخت درستی از آموزه‌های دینی ارائه دهد و در راستای زدودن خرافات و معرفی اسلام ناب و ترویج اخلاقی و رسالت نبوی نقش برجسته‌ای ایفا نماید‌.

وی اضافه کرد: همانطور که رسانه در حاکم نمودن عقلانیت دینی و رواج خوبی‌ها در جامعه موثر است گاهی ممکن است عکس آن نیز اتفاق بیفتد و مخالفان دین مبین اسلام در ترویج بدی‌ها آن را به کار بگیرند.

این مقام مسوول بیان داشت: اما آنچه که اهمیت دارد رسانه‌ها باید در بیان مفاهیم دین از شیوه ساده و شیرین همراه با منطق و استدلال تلاش کنند و خلاء‌های موجود براساس تعالیم و حکمت بلند اسلام را پر کنند.

حجت‌الاسلام کرمی گفت: وظیفه رسانه در ترویج اعتقادات چند بعدی است و آنها می‌توانند ایمان به خدای بزرگ را در جامعه پرورش دهند و این وظیفه باید با ارائه اطلاعات درست و همسو با آرمان‌ها و آموزه‌ها و اصول اسلام صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: از طرفی همه نهادهایی که در حوزه دین مشغول فعالیت هستند باید تلاش کنند ضمن اینکه از ظرفیت بسیار بالای رسانه بهره ببرند جایگاه رسانه را در جامعه برجسته کنند و آنها را یار و همکار خود بدانند و به آنها به‌عنوان مبلغان دینی در راستای رسالت خود نگاه کنند.

وی افزود: اما در این میان تاثیر رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها بر فرهنگ جامعه برکسی پوشیده نیست و آنها نقش مستقیم و غیرقابل انکار بر وقایع فرهنگی، دینی، اجتماعی و سیاسی دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: فعالان عرصه خبر نیز حق بزرگی به گردن جامعه دارند و رسالت آنها ارزشمند و البته سنگین است چرا که هر سخن و هر فعالیت آنها در افکار عمومی تاثیر دارد و باید پاسخگوی اقدامات خود باشند.

حجت‌الاسلام کرمی تصریح کرد: در این میان ما باید قدر رسانه‌های محلی را بیشتر بدانیم چراکه آنها همه اوضاع مردم را از نزدیک لمس می‌کنند و انعکاس وقایع را به درستی انجام می‌دهند و مردم محلی و منطقه‌ای سخن آنان را بهتر از دیگران قبول و درک می‌کنند.

وی در پایان این گفتگو افزود: الحمدلله در استان کردستان فعالان عرصه رسانه و خبر انسان‌های دلسوزی هستند و همواره در کنار مردم مشکلات آنها را پیگیر کرده‌اند و از طرفی هم همیار مسوولان و مدیران هستند و آنها را در نیل به اهدافشان کمک می‌کنند.
*انتهای خبر*