مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان:

رسالت روحانیون تبلیغ اسلام و بیان معارف الهی استبه گزارش بخش خبر تبیان کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی در جریان دیدار امام جمعه کامیاران با ایشان که در سنندج انجام شد؛ اظهار کرد: همکاری مراکز و ادارات فرهنگی در راستای اجرای برنامه های فرهنگی اثرگذار است و می تواند منجر به تاثیرات مطلوبی در جامعه باشد.

وی به استقرار روحانیون شیعه و سنی در مناطق محروم استان پرداخت و افزود:تبلیغات اسلامی کردستان با ساخت خانه های عالم در سطح روستاها و استقرار روحانیون در این خانه های عالم توانسته گام موثری در راستای ارتقای سطح دینی و فرهنگی بردارد.

وی همچنین تاسیس موسسات و خانه های قرآنی شهری و روستایی را ظرفیت موثری در استان خواند و گفت: تبلیغات اسلامی کردستان مجوز فعالیت این موسسات و خانه های قرآنی شهری و روستایی را در سطح استان صادر کرده است که به فعالیتهای دینی می پردازند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: روحانیون با زبان هنرمندی وظرافت باید سنت گرانقدر پیامبر رابه مردم ابلاغ کنند و مروج ارزش های دینی و اسلامی و ارزش های ناب محمدی باشند.

حجت‌الاسلام کرمی با اشاره به اهمیت تربیت دینی نسل جوان در جامعه امروزی برای کاهش معضلات اجتماعی یادآور شد: هیچ کاری مانند تربیت دینی به‌ویژه تربیت نسل جوان لذت‌بخش نیست و جوانان ما باید مومن و انقلابی تربیت شوند.

وی در پایان همکاری با نهادهای فرهنگی و دینی در راستای ارتقای فعالیت‌های فرهنگی و کمک به پرورش و تربیت دینی جوانان و نوجوانان را از اقدامات تبلیغات اسلامی خواند و گفت: به منظور تحقق این مهم تفاهم‌نامه‌های متعددی با ادارات مختلف استان منعقد شده است.

حجت‌الاسلام علی‌اشرف علیمحمدی امام جمعه اهل تشیع کامیاران نیز در این دیدار اقدامات انجام شده توسط تبلیغات اسلامی کردستان را قابل تقدیر خواند و گفت: هرکاری که در راه رضای خدا و ترویج ارزش های دینی و اسلامی انجام گیرد ارزشمند و قابل تحسین است.*انتهای خبر*