سنندج- مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان:

وظیفه جمعیت بانوان فرهیخته استان برجسته کردن جایگاه زنان و بانوان برای کمک به سالم‌سازی جامعه استبه گزارش بخش خبر تبیان کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی در جلسه جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان ضمن تبریک هفته زن و ولادت حضرت فاطمه(س) اظهار کرد: بانوان جامعه ما باید زندگی حضرت فاطمه(س) را سرلوحه خود قرار دهند و در همه ابعاد زندگی خود ویژگی‌های بارز این بانوی بزرگوار را الگو قرار دهند.

 

وی با اشاره به اینکه زنان در طول تاریخ نقش سازندگی داشتند، افزود: از ارکان اساسی در جوامع بشری نقش سازنده زنان است چراکه زنان ما تربیت انسان‌ها را برعهده دارند و اگر جامعه به سمت آسیب‌های اجتماعی پیش برود به‌دلیل کمرنگ شدن نقش زنان است.

 

وی خاطر نشان کرد: جمعیت بانوان فرهیخته باید جایگاه زنان و مادران را که رفیع است در جامعه تبیین کنند و اجازه کمرنگ شدن نقش بانوان در جامعه را ندهند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: مادران نقش اساسی در به ثمر رسیدن انسان‌های بزرگ دارند و امروز این سوال مطرح است که چه اتفاقی در جامعه رخ داده که زنان و مادران ما تاثیرات اساسی خود را از دست داده‌اند.

 

حجت‌الاسلام کرمی بیان کرد: از مهمترین وظیفه جمعیت بانوان فرهیخته استان برجسته کردن جایگاه زنان و بانوان برای کمک به سالم‌سازی جامعه است و هرگاه عفت بانوان ما بیشتر شود جامعه در سلامت رفتاری و اخلاقی خواهد بود.

 

وی اضافه کرد: زنان ما باید سالم باشند تا جامعه‌ای سالم داشته باشیم و باید آگاه بود که تبلیغات دشمنان ما زیاد است و این مهم نیازمند آگاه بودن و توانمند بودن زنان جامعه است که در برابر تبلیغات دشمنان بتوانند بایستند.

 

وی گفت: باید سعی شود فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی در جامعه ترویج یابد تا گسترش این فرهنگ اتفاق بیفتد.

در این جلسه از بانوان فرهیخته استان کردستان در آستانه میلاد حضرت زهرا(س) تجلیل شد.

 


انتهای خبر/