مریوان-مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان با حضور در منزل استاد و حافظ قرآن کریم ماموستا ملامحمد روستایی مشهور به ماموستا حافظ با وی دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش بخش خبر وبسایت تبیان کردستان، زاهدی پور کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی مریوان روز سه شنبه ۱۶آبانماه ۹۶، بااعلام این خبر گفت: حجت‌الاسلام مختار کرمی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان روز سه شنبه با حضور در منزل ماموستا ملامحمد روستایی مشهور به ماموستا حافظ با وی دیدار و گفتگو کرد.


در این دیدار که حجت‌الاسلام محمدی مسئول آموزش و پژوهش اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان، عباسی کارشناس امورفرهنگی اداره تبلیغات اسلامی مریوان نیز حضور داشتند کرمی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کردستان طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از دیدار با ماموستا حافظ از تلاش ها و زحمات شبانه روزی وی در عرصه تعلیم و آموزش قرآن کریم تشکر و قدر دانی کرد و برای این استاد ارزشمند آرزروی سلامتی و تندرستی کرد.


در ادامه این دیدار ماموستا حافظ ضمن ابراز خرسندی از دیدار با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان، به بیان گزارشی از برگزاری کلاس های آموزش قرآن کریم در منزل شخصی خود پرداخت و گفت: علی رغم وضعیت بیماری و نامناسب جسمانی حقیر سالها ست که در این حجره کوچک طلبگی مشغول تدریس و آموزش قرآن کریم به علاقمندان قرآن هستم.

و ی از ابراز لطف و محبت مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کردستان در دیدرا با وی تشکرو قدردانی کرد.


گفتنی است؛ ماموستا ملامحمد روستایی مشهور به ماموستا حافظ یکی از اساتید برجسته قرآن کریم در شهرستان مریوان " در سال ۱۳۲۵ هجری شمسی برابر با ۱۹۴۷ میلادی در روستای "باشماخ" که مابین مرز ایران و عراق واقع شده است، در خانواده ای متدین دیده به جهان گشود. وی به اقرار علمایان منطقه (اعم از علمایان منطقه و حتی علمایان کورد زبان اهل سنت عراق، وی از زمره ی علمایانی نادر می باشند که بر تجوید و روخوانی قرآن و نیز علم فرائض (علم المیراث) تسلط و آگاهی وافری دارند که فی الواقع خاشعانه و مخلصانه و بدون هیچگونه چشم داشتی، آن دانش و علوم را بر طالبان آن علوم عرضه می دارد.

 

 

 

 

 

 

 انتهای خبر/