شهردار و شورای شهر سنندج با مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان دیدار کردند.

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان در این دیدار که 20 آذرماه جاری در دفتر مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان انجام شد، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: این استان ظرفیت‌های برجسته‌ای در حوزه قرآنی دارد و لازم است فعالیت‌های قرآنی در این استان افزایش یابد.

حجت‌الاسلام مختار کرمی اظهار کرد: وجود قاریان و حافظان قرآن فعال و برجسته در استان کردستان بیانگر ظرفیت بالای استان در حوزه قرآنی و علاقمندی مردم به قرآن کریم است.

وی با اشاره به اینکه وجود موسسات قرآنی در استان کردستان نیز ظرفیتی برای ارتقای فعالیت‌های قرآنی در این استان به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: تبلیغات اسلامی می‌تواند در طول سال با همکاری شهرداری محافل قرآنی را در سطح استان برگزار کند.

وی آموزش را شاکله اصلی پیشرفت و ترقی مردم جامعه دانست و گفت: باید در بحث آموزش ورود پیدا کنیم و مردم را به آنچه که مورد نیازشان است آموزش دهیم و آگاه کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی در سطح استان با توجه به نیاز مردم امری لازم است و برای تحقق این مهم ادارات فرهنگی باید همراه و همگام باشند.

حجت‌الاسلام کرمی انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در حوزه فرهنگی با شهرداری سنندج را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: در صورتی‌که شهرداری بتواند با تبلیغات اسلامی همکاری کند می‌توان محافل قرآنی و فعالیت‌های فرهنگی گسترده‌ای در سطح استان برای جلوگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام داد.

وی خدمت به مردم را امری مهم دانست و گفت: بالاترین پاداش در پیشگاه خداوند متعال خدمت به مردم است و نیاز است به مردم به ویژه مناطق حاشیه شهر و روستایی خدمت شود.

وی همچنین از حضور شهردار و اعضای شورای شهر سنندج در تبلیغات اسلامی تقدیر کرد و همکاری با تبلیغات اسلامی را راهی برای رشد و ترقی فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی بیان کرد.

شهردار سنندج  نیز در این دیدار گفت: انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با تبلیغات اسلامی کردستان می‌تواند منجر به ارتقای فعالیت‌های فرهنگی شود.

منوچهر فخری اظهار کرد: برای اجرای بهتر فعالیت‌های فرهنگی در شهر سنندج انعقاد تفاهم‌نامه همکاری نهادهای فرهنگی می‌تواند اثرگذار باشد و شهرداری و شورای شهر سنندج آماده انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با تبلیغات اسلامی استان هستند.

وی افزود: بخشی از فعالیت‌های شهرداری به حوزه فرهنگی ختم می‌شود و این مهم اهمیت فعالیت‌های فرهنگی از سوی شهرداری را می‌رساند که شهرداری و شورای شهر با همکاری ارگان‌های فرهنگی همچون تبلیغات اسلامی می‌توانند در این راستا موفق‌تر عمل کنند.

وی خاطرنشان کرد: اجرای برنامه و برنامه‌ریزی فعالیت‌های فرهنگی از سوی تبلیغات اسلامی صورت گیرد و شهرداری و شورای شهر نیز همکاری و کمک خود را به اینگونه برنامه‌ها خواهند کرد.

رئیس شورای شهر سنندج نیز در این دیدار بیان کرد: شهرداری محدودیتی در ارائه خدمات ندارد و بحث فرهنگی نیز از مواردی است که شهرداری باید ورود پیدا کند و به فعالیت بپردازد.

جلال شریعتی یادآور شد: شهرداری و شورای شهر با تمامی ادارات سروکار دارد و هرکدام به شیوه‌ای با آنها همکاری می‌کنند و بسته به اینکه در آن منطقه چه اندازه توانسته‌اند موثر واقع شوند به فعالیت‌های بیشتری خواهند پرداخت.

وی با اشاره به وجود چندین دستگاه فرهنگی در استان کردستان اظهار کرد: باید هماهنگی لازم با شهرداری صورت گیرد و برنامه‌ریزی‌های گسترده‌تری در حوزه فرهنگی انجام شود تا شاهد اثربخشی بهتر و کیفی‌تر در حوزه فرهنگی استان کردستان باشیم.

وی در پایان افزود: از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با تبلیغات اسلامی کردستان در راستای ارتقای سطح فعالیت‌های فرهنگی استقبال خواهیم کرد چرا که معتقدیم این مهم می‌تواند در کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی موثر واقع شود.

 

*انتهای خبر*