سنندج-روحانیون مستقر استان کردستان با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.

به گزارش بخش خبر سایت تبیان کردستان، آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی پیش از ظهر امروز در مراسم دیدار روحانیون مستقر استان با ایشان که در سنندج برگزار شد، باتسلیت ایام فاطمیه و شهادت این بانوی بزرگواراظهار کرد: حضرت زهرا خیر کثیر و مداومی است که هیچ نقصی در آن وجود ندارد و خیر و خوبی که در وجود این بانو نهفته؛ همه عالم را می‌تواند پوشش دهد.

وی خاطرنشان کرد: امروز تحت رهبری مقام رهبری هستیم که از فرزندان حضرت زهرا است و در این ایام باید شناخت این حضرت را مدنظر قرار دهیم و آنچه که در شان حضرت بیان شده را تبیین و تشریح کنیم چون هرکدام از بیانات و کلام حضرت زهرا سیاست کلانی در پشت آن نهفته است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان یادآور شد: اگر روحانیون شناخت حضرت فاطمه را در برنامه‌های خود لحاظ کنند و بگونه‌ای تبلیغ کنند که سیره حضرت را در پاسخگویی به سوالات مردم درنظر بگیرند مردم نیز به برنامه‌های روحانیون گرایش می‌یابند.

آیت‌الله شاهرودی مطالعه در خصوص سیره حضرت زهرا را مورد تاکید قرار داد و گفت: تربیت فرزند، بخشندگی، رعایت عدالت و غیره باید با الگوگیری از سیره و سبک زندگی حضرت فاطمه باشد تا مثمرثمر واقع شود چرا که در شرایط مختلف حضرت زهرا سراسر سیره و الگو است.

وی اضافه کرد: ابعاد وجودی حضرت زهرا نیازمند عمقی‌نگری است چون حضرت فهم و درک این را داشت که حاضر بود از همه چیز بگذرد و در راه خدا گام بردارد.

وی عنوان کرد: اصلی که باید مورد توجه شود این است که اصل دعوت باید برای خدا و در راه خدا باشد و روحانیون کاری کنند که مردم باید از دین استقبال کنند.

نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: کار ما روحانیون این است که باید انقلابی در درون افراد ایجاد کنیم که به سمت خدا حرکت کنند و آنچه که نفع دنیا و آخرت در آن است را ترویج دهیم و تبلیغ هم به صورت اخلاقمدارانه باشد.

آیت‌الله شاهرودی با تاکید براینکه باید در تمامی مناطق روستایی استان روحانی باشد، اضافه کرد: حفط وحدت بین شیعه و سنی رشد و ترقی را به همراه دارد و باید به این موارد پرداخته شود چرا که مشترکات بین شیعه و سنی بیش از ۹۰ درصد است و این مشترکات باید به انسجام و همدلی بیانجامد.

حجت‌الاسلام مختار کرمی مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این دیدار بیان کرد: در کردستان ۷۰ باب خانه عالم وجود دارد که ۴۸ مورد از این خانه‌ها فعال هستند.


وی با اشاره به اینکه سیاست سازمان تبلیغات اسلامی براین است که روحانیون را به مناطق محروم اعزام کند، افزود: به روستاهایی که بالای ۲۰۰ خانوار جمعیت داشته باشند روحانی مستقر اعزام خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: تمامی روستاهای کردستان که دارای شرایط اعزام روحانی مستقر هستند شناسایی شده‌اند و برای اعزام نیازمند کمک حوزه‌های علمیه هستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: باتوجه به برگزاری چهارهزار گفتمان دینی در سال ۹۵ بخشی از این گفتمان‌ها به همت روحانیون مستقر استان اجرا شدند.

حجت‌الاسلام کرمی عنوان کرد: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی، برگزاری کلاس‌های آموزش قرآن کریم و احکام شرعی از توان و ظرفیت روحانیون استفاده شده است.

وی برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای روحانیون، برگزاری دوره‌های تربیت معلم، برگزاری ۱۵ جلسه توجیهی ویژه روحانیون اعزامی، برگزاری دوره آموزشی ویژه ۶۰ نفر از روحانیون طرح مستقر و طرح هجرت در شهر قم و برگزاری ۶همایش با عنوان طلایه‌داران تبلیغ از جمله برنامه‌های ویژه روحانیون استقرار است که در سطح استان انجام شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: در سالجاری ۲۱۶ مبلغ در سامانه سجام ثبت نام کردند و امسال دوهزار و ۷۰ مبلغ نیز به مناطق مختلف کردستان اعزام شدند.

حجت‌الاسلام کرمی آمار روحانیون مستقر را در سال گذشته ۲۵ نفر و امسال ۳۴ نفر عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی‌ می‌شود این رقم به ۵۰ نفر برسد.

در پایان این دیدار چند نفر از روحانیون مستقر استان کردستان برنامه‌های خود در مناطق روستایی و همچنین مشکلات روحانیون مستقر استان را اعلام کردند.

*انتهای خبر*