بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت چهار هزار شهید استان گلستان که در تاریخ ۲۵ آذر ۱۳۹۵ برگزار شده بود، صبح امروز (پنجشنبه) در محل برگزاری این بزرگداشت در گرگان منتشر شد.


به گزارش بخش خبر تبیان کردستان به نقل از پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای٬ رهبر معظم انقلاب در این دیدار، فداکاری شهیدان در «حفاظت از انقلاب اسلامی، عزّت ملی و آینده و تاریخ کشور» را بسیار عظیم خواندند و گفتند: اگر این فداکاری‌ها و شهادت‌طلبی‌ها نبود، نهال نوپای نظام اسلامی در مقابل طوفان‌های سخت دوام نمی‌آورد و از بین می‌رفت، بنابراین باید روحیه‌ی ایثارگری و فداکاری را حفظ و تقویت کرد.

رهبر انقلاب اسلامی، نقطه‌ی مرکزی و آماج نقشه‌ها و حملات استکباری در قضایای جهانی را «ایران اسلامی» دانستند و در تبیین علت احساس خطر دشمنان از جمهوری اسلامی خاطرنشان کردند: در دورانی که همه‌ی سیاست‌های استکباری در جهت منزوی کردن دین بود، اسلام عزیز و قرآن کریم بر این کشور حاکم و سپس وارد مناطق گوناگون دنیا شد که این حادثه‌ی عجیب و مهم موجب احساس خطر دشمن و توطئه و فعالیت علیه نظام اسلامی از همان روز اول انقلاب اسلامی شد.

ایشان با تأکید بر «شناخت دشمن و نقشه‌های او»، شرط استمرار ناکامی دشمنان در مقابل نظام اسلامی را «احساس مسئولیت همگانی مسئولان و مردم» خواندند و خاطرنشان کردند: همه‌ی آحاد مسئولان و مردم باید احساس مسئولیت کنند و وظیفه‌ی اصلی خود را دفاع از نظام اسلامی قرار دهند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، احیا و بزرگداشت یاد شهدا را «حسنه‌ی ماندگار، صدقه‌ی جاریه و حرکتی در جهت دفاع از نظام اسلامی» خواندند و در بیان توصیه‌هایی به دست‌اندرکاران ستاد بزرگداشت شهیدان، افزودند: تلاش کنید با تولید مخاطب که در واقع همان یافتنِ مخاطبان است، محصولات و تولیدات فکری و هنری خود را به ذهن آنان برسانید.

رهبر انقلاب اسلامی، رساندن پیام به ذهن و دل مخاطبان را پیچیده و نیازمند ظرافت‌های هنری دانستند و با تأکید بر لزوم آگاهی جوانان از تاریخ و شناسنامه‌ی انقلابی خود، خاطرنشان کردند: هماهنگی، همزیستی و همدلی موجود میان شیعه و سنّی در کشور، بزرگ‌ترین حربه بر ضد دشمنان اسلام و قرآن و ایران است که این مسئله‌ی مهم نیز باید به شکل هنرمندانه به ذهن مخاطبان جوان منتقل شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین در بیان امتیازات و ویژگی‌های مردم گلستان، ازجمله «برخورداری از نیروی انسانی ممتاز» و «هم‌زیستی مطلوب و مؤثر اقوام و مذاهب» به طراحی‌ها و هزینه‌های هنگفت دشمنان برای ایجاد اختلاف اشاره کردند و افزودند: در ایران اسلامی و در مناطق مختلف گلستان، درست در نقطه‌ی مقابل توطئه‌ها و خواست جریان‌های تکفیری و سرویس‌های جاسوسی دشمن، اقوام و مذاهب مختلف در حفظ همزیستی و همکاری بسیار کوشا هستند.

رهبر انقلاب اسلامی، این همکاری و محبت متقابل را «کار سیاسیِ هدفدار، جهت‌دار و قاطع» در مقابل اختلاف‌افکنی دشمنان و از نقاط قوت حقیقی کشور خواندند و خاطرنشان کردند: این هماهنگی‌ها و محبت‌ها و ارتباطات متقابل، ازجمله امکانات و ابزارهای منحصربه‌فرد جمهوری اسلامی در جنگ نامتقارن با استکبار جهانی یعنی آمریکا و صهیونیسم است که آنها قادر به درک و تحلیل آن نیستند.

ایشان «پیشتازی مردم گلستان در استقبال از نهضت امام خمینی (رحمه‌الله)»، «وفاداری و فداکاری برای انقلاب اسلامی در مواردی همچون واقعه‌ی ۵ آذر ۵۷ و مقابله با گروهک‌های تجزیه‌طلب در اوائل انقلاب»، و «خوش درخشیدن سپاه و ارتش استان در دفاع مقدس» را از دیگر ویژگی‌ها و امتیازات این منطقه و نشان‌دهنده‌ی بیداری مردم دانستند و افزودند: به تک‌تک مردم، مسئولان و علمای شیعه و سنّی استان گلستان، سلام و اظهار محبت، اعتماد و اخلاص می‌کنم.


*انتهای خبر*