سنندج- دومین انتخابات جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان با حضور اعضای این جمعیت در سنندج برگزار شد.به گزارش بخش خبر وبسایت تبیان کردستان، معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان در آئین برگزاری این انتخابات که در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان که در حوزه بررسی مسائل حوزه زنان و خانواده فعالیت دارند ایده و طرح‌های خود را به تبلیغات اسلامی ارائه می‌دهند و تبلیغات اسلامی نیز این تشکل را مدیریت می‌کند.

حجت‌الااسلام رستمی افزود: براساس اساسنامه جمعیت بانوان فرهیخته امسال بعد از دو سال دومین انتخابات جمعیت بانوان فرهیخته استان برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در اساسنامه جمعیت بانوان فرهیخته 16 مورد قید شده که اعضای جمعیت باید این شرایط را داشته باشند تا بتوانند در انتخابات جمعیت شرکت کنند.

وی شرکت منظم در جلسات شورای استانی بانوان فرهیخته، شرکت در کارگروههای تخصصی، داشتن سابقه فعالیت در جمعیت بانوان فرهیخته، توانایی ارتباط با گروههای بانوان و جذب آنها، داشتن همکاری با تبلیغات اسلامی، داشتن روحیه تعاملی و مشارکت در برنامه‌های ارتقاء و توانمندسازی بانوان از جمله این شرایط است که در اساسنامه ذکر شده است.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: داشتن فعالیت‌های فرهنگی تبلیغی و تربیتی، داشتن مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر، داشتن فعالیت در حوزه بانوان و دارا بودن مقالات و یا آثار برتر در زمینه فرهنگی دینی از جمله شرایطی است که باید بانوان فرهیخته و اعضای اصلی جمعیت استان داشته باشند.

حجت‌الاسلام رستمی اضافه کرد: با برگزاری این انتخابات و انتخاب رئیس جدید جمعیت بانوان فرهیخته امیدواریم شاهد توسعه و رشد فعالیت‌های حوزه بانوان در سطح استان باشیم.

گفتنی است در این مراسم انتخابات جمعیت بانوان فرهیخته کردستان برگزار و با رای گیری اعضا فاطمه سهرابی مجددا به عنوان رئیس جمعیت بانوان فرهیخته کردستان معرفی شد.


 

انتهای خبر/