سنندج- مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان:

دوری از قرآن کریم را عامل وقوع مشکلات و گرفتاری‌ها در جامعه نام بردبه گزارش بخش خبر تبیان کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی در دومین مجمع عمومی سالیانه 95 اتحادیه موسسات قرآنی استان  کردستان که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: کسانیکه در محضر قرآن کریم هستند زندگیشان با خیر و برکت همراه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ما به عنوان مسلمان پیرو سنت گرانقدر پیامبر و دوستدار قرآن کریم هستیم، یادآور شد: همه ما در قبال این کتاب الهی مسوولیم و وظیفه همه آحاد جامعه است که برای نشر معارف قرآنی و عمل به قرآن کریم در جامعه تلاش کنند.

وی افزود: متولیان نشر قرآن کریم وظیفه سنگین‌تری به عهده دارند و باید علاوه بر متولیان قرآنی همه مردم مسلمان در راستای ترویج فرهنگ قرآنی گام بردارند و اگر این اتفاق در جامعه بیفتد مبارک و شاهد خیر و برکت آن خواهیم بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: اگر در جامعه شاهد سه اتفاق باشیم در فعالیت‌های قرآنی موفق عمل کرده‌ایم.

حجت‌الاسلام کرمی با اشاره به این سه اتفاق و رویداد مهم بیان کرد: مانوس شدن مردم با قرآن کریم، فهم قرآن کریم توسط مردم و عمل به آن در جامعه سه اتفاق مهمی است که باید شاهد آن در جامعه باشیم تا بتوانیم با قاطعیت اعلام کنیم که فعالیت‌های قرآنی موثری در جامعه انجام داده‌ایم.

وی دوری از قرآن را عامل وقوع مشکلات و گرفتاری‌ها دانست و یادآور شد: استان کردستان خوشبختانه پتانسیل و ظرفیت لازم برای اجرای فعالیت‌های قرآنی را دارد و باید با شناخت نقاط ضعف و قوت زمینه ترویج فعالیت‌های قرآنی در جامعه را فراهم کنیم.

وی ایجاد انگیزه کافی بین فعالان قرآنی، وجود تشکل‌های قرآنی مردمی در استان، وجود مساجد ‌بی‌نظیر در استان و فعالیت خیرین قرآنی را از ظرفیت‌های قرآنی استان کردستان عنوان کرد و گفت: باید از این ظرفیت‌ها در راستای تریوج فعالیت‌های قرآنی بهره ببریم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان نبود برنامه واحد و یکسان بین متولیان قرآنی در راستای آموزش این کلام کتاب الهی، نبود بانک اطلاعاتی از فعالان حوزه قرآنی، نبوید نشریه‌ای تخصصی در حوزه قرآنی و نداشتن تعامل با رسانه‌ها را از مشکلاتی دانست که پیش روی فعالیت‌های قرآنی قرار دارد.

حجت‌الاسلام کرمی اضافه کرد: شورای عالی قرآن کریم پیگیر افزایش اعتبارات قرآنی در سال جدید است و امیدواریم با افزایش اعتبارات حوزه قرآنی شاهد ترویج فرهنگ قرآن کریم در استان کردستان باشیم.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان کردستان نیز در این جلسه بر داشتن مهارت خودشناسی تاکید کرد و گفت: باید افراد ابتدا خود را بشناسند و سپس به شناخت نیازهای افراد جامعه بپردازند و مربیان قرآنی بدانند که مردم ما تا چه اندازه به یادگیری قرآن کریم نیاز دارند.

سلیم کریمی خاطرنشان کرد: باید نیازهای روحی مردم را تحریک کرد تا آرامشی که ناشی از لذت یادگیری از قرآن کریم است را درک کنند و خودشان طالب یادگیری آن باشند.

وی اضافه کرد: هر رفتار درستی که انجام می‌شود قطعا باوری که آن رفتار را ایجاد کرده درست بوده است و باید دانست که باورهای غلط رفتارهای غلطی را به دنبال دارند.

وی از مربیان قرآنی خواست به جامعه زندگی سالم و اسلامی بیاموزیند و بدانند تنها آموزش به فرزندان و جوانان کافی نیست بلکه والدین نیز باید زیرپوشش این آموزش‌ها قرار بگیرند.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان کردستان در پایان اعلام کرد: از موسسات قرآنی مردمی استان کردستان که در راستای فعالیت‌های قرآنی در سطح استان موفق عمل کرده‌اند حمایت مالی خواهد شد.


انتهای خبر/