کیانوش رستمی با انتخاب وزنه‌های ۱۷۴ و ۲۱۵ کیلوگرمی برای حرکات اول یک‌ضرب و دوضرب خود، از همان شروع کار نوید طلای المپیک را به هموطنان خود داد و خود را به عنوان شانس اول کسب مدال طلا مطرح کند. در پایان رقابت نیز همین هم شد تا این غیور مرد کرد کرمانشاهی نخستین طلای کاروان ایران را در المپیک 2016 ریو بر سینه ستبر خود بزند.

در ادامه رقابت‌های وزنه‌برداری بازی‌های المپیک 2016 ریو و در روز هفتم این بازی‌ها، کیانوش رستمی نخستین نماینده کاروان پنج نفره وزنه‌برداری ایران از ساعت 2:45 بامداد امروز (شنبه، 23 مرداد) به رقابت با رقبای خود پرداخت.

کیانوش رستمی سرانجام توانست با همت بالا و پشتکار خود، گردن آویز طلای المپیک را از آن خود کند و با زدن رکورد مجموع 396 کیلوگرم  روی تخته ریو 2016 ، طلای ناب دسته 85 کیلوگرم را در رقابت همه جانبه با حریف چینی بدست آورد. پولادمرد با تعصب و باغیرت کرمانشاهی ، بالاخره کاروان ورزشی ایران را صاحب یک نشان زرین کرد. در حرکت یک‌ضرب پس از رستمی با 179 کیلو ، وزنه بردار چینی با 178 کیلوگرم دوم شد و نماینده اوکراین با 175 کیلوگرم در رده سوم ایستاد. اما در دوضرب با صحنه سازی حریف چینی وزنه 217 کیلو برای تصاحب طلای المپیک مقابل کیانوش قرار گرفت که با شجاعت تمام آن را زد و صاحب رکورد جهان و المپیک شد.

 رکورد دو ضرب المپیک با وزنه 215 کیلوگرم در اختیار «دیماس» یونانی بود که در المپیک 2000 سیدنی به ثبت رسیده بود. رکورد دو ضرب پیروس دیماس یونانی بالاخره بعد از 16 سال شکسته شد تا تا رکورد 215 کیلوگرمی به 217 ارتقا پیدا کند. همچنین کیانوش رستمی با ثبت رکورد مجموع 396 کیلوگرم رکورد جهان و المپیک را به نام خود ثبت کرد.