بخشهایی از غرب و جنوب و شرق و شمال شرق کشور طی امروز و فردا همراه با گرد وخاک است که این مسئله کاهش دید افقی و کیفیت هوا را در پی خواهد داشت.

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، نقشه های پیش یابی شروع فعالیت سامانه بارشی را برای کشور نشان می دهند به همین منظور در سواحل دریای خزر، نیز در غرب، بارش باران و گاهی وزش باد پیش بینی می شود که این روند در روز یکشنبه نیز با شدت کمتری در استان های گیلان و مازندران ادامه خواهد داشت.

 

بر اساس این گزارش، روز شنبه در استانهای واقع در زاگرس مرکزی و ارتفاعات غرب کشور نیز رگبار پراکنده باران گاهی با رعد برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود، این وضعیت روز یکشنبه  نیز در بخش هایی از زاگرس مرکزی، دامنه های جنوب البرز و نواحی مرکزی کشور نیز رخ خواهد داد.

 

طبق اخطاریه هواشناسی از بعد از ظهر روز شنبه و طی روز یکشنبه در شرق و شمال شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود که در برخی مناطق با گرد وخاک همراه بوده و در منطقه زابل به صورت طوفان و گرد و خاک خواهد بود.

 

براین اساس برای روز شنبه رگبار پراکنده باران گاهی با رعد برق و وزش باد شدید موقتی در استانهای کردستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، غرب لرستان، نیمه جنوبی همدان، شرق و شمال هرمزگان و بارش باران در گیلان، مازندران پیش بینی شده است.

 

رگبار پراکنده باران گاهی با رعد برق و وزش باد شدید موقتی برای روز یکشنبه در استانهای چهارمحال وبختیاری، مرکزی، اصفهان، جنوب تهران، قم، جنوب غرب سمنان، شرق و شمال هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رخ خواهد. بر اساس این گزارش، سازمان هواشناسی توصیه کرده است با توجه به شرایط ذکر شده در مناطق فوق، اقدامات ایمنی لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی به عمل آید.


*انتهای خبر*