سنندج - امام جمعه سنندج با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم حج، گفت: حج نماد عینی برای نمایش وحدت و همدلی در بین مسلمانان به شمار می رود.


به گزارش بخش خبر وب سایت تبیان کردستان، ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار داشت: حج و برگزاری این مراسم معنوی در دین مبین اسلام از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی با اشاره به میزان اهمیت برگزاری مراسم حج گفت: حج بزرگترین تجمع مسلمانان و نماد اتحاد و انسجام مسلمانان جهان است و امیدواریم تمام مسلمانان جهان در حج ابراهیمی امسال با سلامت مناسک این واجب دینی را به جا آورند.

امام جمعه سنندج ضمن تبریک به افرادی که در سال جاری در مراسم حج تمتع حضور دارند، عنوان کرد: همه باید آموزه های دینی و اسلامی را به بهترین شکل ممکن و با حضور حداکثری برگزار کنیم.

وی به برگزاری نماز جمعه به عنوان یکی دیگر از نمادهای وحدت و همدلی در اسلام اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این مهم به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در کشورمان به بهترین شکل ممکن برپا می شود.

وی به وحدت و همدلی در بین کشورهای اسلامی به عنوان یکی از نیازهای اصلی اشاره کرد و افزود: وحدت و همدلی رمز پیشرفت و موفقیت است و به همین دلیل باید در هر شرایطی به این مهم توجه داشته باشیم.

ماموستا خدایی ضمن تاکید بر لزوم توجه بیشتر به اجرایی کردن تمامی آموزه های دینی، گفت: استقامت در دین این است که ایمان و باوری که در دل داری همواره مد نظر و همواره مورد توجه قرار دهید.

وی انجام واجبات دینی مانند روزه، نماز و زکات را نشان ایمان در انسان دانست و گفت: خودداری از آنچه در دین اسلام به عنوان حرام مطرح شده است از دیگر نشانه‌های ایمان پایدار در انسان مسلمان است.

امام جمعه سنندج از حضور مردم این شهر در نماز جمعه تقدیر کرد و گفت: این حضور شما نشان دهنده وجود وحدت و همدلی است و تا زمانی که این وحدت وجود داشته باشد ما در مقابل دشمن موفق خواهیم بود.

 
انتهای خبر/