مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت:

حجاب تکلیفی الهی و شرعی است و هر چیزی که پیشنیه معنوی و خدایی داشته باشد هاله‌ای از تقدس را در خود دارد.

 

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان؛ حجت‌الاسلام مختار کرمی یادآور شد: حجاب به دلیل اینکه انسان را از آلودگی و بدیها حفظ می‌کند و او را به خدا نزدیک می‌کند یک امر قدسی محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: یکی از عواملی که باعث استحکام خانواده می‌شود رعایت حجاب است و خانواده به عنوان کوچکترین و در عین حال تاثیرگذارترین نهاد اجتماعی سلامت و پاکی نقش موثری در ثبات آن دارد.

وی افزود: رعایت حجاب رابطه مستقیم با اطاعت‌پذیری از خداوند دارد و نوعی تعبد و الزام عملی به آموزه‌های دینی به حساب می‌آید و از سویی نقش موثری در ثبات آن دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان یادآور شد: رعایت حجاب رابطه مستقیم با اطاعت‌پذیری از خداوند دارد و نوعی تعبد و الزام عملی به آموزه‌های دینی به حساب می‌آید و از سویی نقش بازدارندگی دارد و انسان را از ارتکاب اعمال و رفتاری که با اخلاق و رفتار انسانی منافات دارد را باز می‌دارد.

حجت‌الاسلام کرمی اضافه کرد: در دنیای امروز که انواع و اقسام شبکه‌های مجازی علیه اعتقادات و دین مردم فعالیت دارند رعایت حجاب اسلامی نوعی جهاد محسوب می‌شود و مبارزه با فحشا و فساد و بی‌عفتی است.

وی گفت: بی‌حجابی نقش عمده‌ای در تضعیف و پایمال کردن فضائل اخلاقی مانند احیاء، عفت و غیرت دارد و طبیعی است جامعه‌ای که فاقد معنویت باشد بستر مناسبی برای افزایش و گرایش به هنجاری‌هاست.

وی خاطرنشان کرد: زنان و دختران مسلمان باید تاسی کنند به زنان الگو مانند حضرت فاطمه الزهرا(س) و با رعایت حجاب اسلامی راه نفوذ شیاطین و انسان‌هایی که دلشان مریض را ببندد و از این طریق رضایت خداوند سبحان را جلب نمایند تا به سعادت و کمال و آرامش برسند.

 

 

 

بخش خبر تبیان کردستان