حجت الاسلام کرمی:
یکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مردمی بودن است از همان ابتدای انقلاب اسلامی و براساس آموزه‌های دینی و اندیشه ناب امام راحل عظیم‌الشان حکومت اسلامی با تکیه بر مردم تشکیل شده و مردم نقش اساسی را در سرنوشت خود ایفا کرده‌اند.


به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، حجت الاسلام مختار کرمی، مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در یادداشتی به جایگاه و اهمیت انتخابات پرداخته است.
وی در این یادداشت آورده است: در طول عمر نظام اسلامی انتخابات بسیاری که تعداد آنها تقریبا هر سال یک انتخابات بوده است برگزار شده و مردم مومن و انقلابی ما هم در همه انتخاب‌ها شرکت قابل قبولی داشته‌‌اند.

نیاز جوامع و از طرفی برای جلوگیری از هرج و مرج لاجرم مردم باید تعدادی از میان خود به نمایندگی انتخاب کنند تا بتوانند نظرات و دیدگاه‌های آنان را در مدیریت کلان کشور و اداره امور برعهده بگیرند و این مهم فقط از طریق انتخاب محقق می‌شود. حال چند نکته اساسی در این خصوص وجود دارد.


از همان ابتدای تشکیل انقلاب اسلامی دشمنان کمر خود را برای ناکارآمد کردن نظام و از بین بردن آن بستند و به لطف خداوند متعال و حضور هوشمندانه مردم در همه صحنه‌های انقلاب تاکنون موفق نبوده‌اند و یکی از عوامل تحکیم نظام حضور همیشگی مردم از جمله حضور در انتخابات بوده است.

پس برای مقابله با توطئه دشمنان مردم و نظام حضور و نقش مردم در انتخابات بسیار ضروری است چرا که حضور و نقش است که ما را به اهدافمان که همان احیای ارزش‌های اسلامی و سنت گرانقدر پیامبر و ائمه است را نزدیکتر می‌کنند.

مردم مسلمان و وظیفه شناس ما همواره به خوبی با بصیرت و آگاهی مثال زدنی همواره از دستاوردهای نظام، ولایت و رهبری حمایت کرده‌اند و از طرفی مسئولان و مدیران نظام وظیفه دارند شرایط مناسب را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم کنند.

انتخابات از طرفی حق و از طرفی حکم است. حق به این معنا که هر شهروند ایرانی حق دارد در تعیین سرنوشت خود دخالت کند و آنچه را مورد نظر خود باشد باید انتخاب کند و کسی نمی‌تواند هیچ فردی را از این حق بازدارد و از طرفی می‌تواند حکم باشد به این معنی که همه باید از این حق استفاده کنند و آنچه که مورد رضایت خدای متعال است را براساس وظیفه انجام دهند.

لذا اکنون که به لطف خدای متعال و رهبری‌های مقام معظم رهبری راه خود را پیدا کرده است و همه به برکت خون شهدای عزیز در آرامش و آسایش و در کنار هم زندگی می‌کنیم باید یکبار دیگر در صحنه  پرشور انتخابات حضور پیدا کنیم و فرد اصلحی در انتخابات ریاست جمهوری و افراد اصلح را در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب کنیم و تلاش دشمنان را برای نا امید کردن مردم ناکام بگذاریم و با مشارکت حداکثری باعث مصونیت و اقتدار نظام شویم.

چرا که منفعت و سود حضور در انتخابات به خود مردم برمی‌گردد و این مهم قطعا باعث پیشرفت و ترقی جامعه خواهد شد و هر رای مال تیری خواهد شد در قلب دشمنان.


انتهای پیام/